Vše pro vaše mazlíčky. Tlapku na to!

Domů

226 227 586 Volejte po-pá 8:00-17:00 Doprava nad 799 Kč ZDARMA Píšeme pro vás Tlapka TV

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Prosím se nebo si vytvořte bezplatnou registraci.

Remind

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené produkty:

0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Dog GPS X20

Dog GPS X20

Datum: 13.6.2017 Vránová Denisa

Nedávno jsme zařadili do sortimentu speciální doplněk pro psy, které jejich majitelé dost často hledají. Zkrátka GPS lokalizátor pro tuláky od českého dodavatele VNT Electronics s.r.o.. Tak pokud máte doma také jednoho toulavého pejska, čtěte dál, seznámíme vás s touto novinkou.

Co je Dog GPS X20

Dog GPS X20 je zařízení sloužící pro vyhledávání a lokalizaci vašeho psa do vzdálenosti až 20 km. Díky přehlednému displeji přijímače máte vždy aktuální informace o pozici psa, vzdálenosti k němu a také směru od vás, ve kterém se pes nachází. Vysílač svoji polohu získává z družic GPS a pomocí radiofrekvenčního signálu informace posílá do přijímače ve vašich rukách. Výhodou je možnost využít funkce Beeper, díky které poznáte, zda je pes právě v pohybu nebo odpočívá. Především myslivcům se bude toto hodit. Druhou ojedinělou funkcí je Fence. Ta umožňuje nastavit si určitý okruh, ve kterém se pes může pohybovat. Po překročení hranice tohoto okruhu vás přijímač bude informovat zvukovým signálem. Ihned tak poznáte, že pes je mnohem dál, než byste si přáli.

Krůček za krůčkem nastavením

Než jsem s obojkem vyrazila ven, začetla jsem se do návodu od výrobce. Kdo již má nějaké zařízení od společnosti VNT Electronics s.r.o., nebude mít s obsluhou tohoto lokalizátoru žádný problém. Obojek musíte s přijímačem spárovat - stejně jako např. u výcvikových obojků D-Control. Provádí se přiložením vysílače k přijímači v místě, kde mají obě zařízení červený bodík. Následuje známé bliknutí z červené barvy na zelenou a zvukový signál, že je zařízení spárováno a můžete pokročit dál. 
 
Následuje určení si intervalu aktualizace polohy. Tedy jak často se má aktualizovat údaj o poloze psa. Možnost je 3, 6 nebo 9 sekund. Čím kratší interval, tím přesnější informace je. Nastavení tohoto intervalu provedeme opět přiložením obou zařízení v místě červeného bodu a počkáme 3 sekundy. Vysílač nyní začne pípat. Podle počtu pípnutí volíte délku intervalu. Takže taky hračka.
 
Oproti postupu v návodu bych nyní, po osobní zkušenosti, přešla ke kalibraci digitálního kompasu přijímače. Když jsem obojek spárovala a nastavila, v návodu následovalo nasazení a vyzkoušení. Obojek jsem psovi nasadila a ačkoli byl ode mě cca 10 m, přijímač ukazoval asi 130 m a úplně jiný směr. Důvodem byla právě neprovedená kalibrace. Takže, jdeme kalibrovat kompas.
 
Přesný postup kalibrace naleznete v návodu, ale ve zkratce, jde o jednoduché krouživé pohyby přijímačem ve třech směrech. Než jsem na ten správný pohyb přišla, pobavila jsem sousedy, kteří moc nechápali mou naprosto evidentní snahu o kalibraci kompasu. Alespoň jsem jim smíchem prodloužila život :) Za cca minutu a půl bylo hotovo.
 
Pokud máte i vy hotovo, můžeme vyrazit s obojkem ven.
 
Oproti jiným zařízením je provoz lokalizátoru Dog GPS X20 zcela bez jakýchkoli poplatků za využití GPS i RF signálu. A fungovat vám bude i v zahraničí.
 

Hurá do terénu!

Začít musíme samozřejmě nasazením obojku. Ačkoli má můj pes přes 50 kg, obojek mi přišel docela mohutný a velký. Nicméně je pravdou, že není těžký, je měkký a dobře se přizpůsobil tvaru krku. Musím podotknout, že výrobce myslel i na malé psy již od cca 8 kg, pro které vyrábí řemen menších rozměrů a kratší délky. A i pro takto malé psy je Dog GPS X20 vhodný, hravě ho unesou, nebojte se.
 
Obojek jsem nasadila (myslete na to, že anténa na obojku musí směřovat vzhůru). Jde o klasický řemen a kovové zapínání, nic co byste neznali. A hurá ven!
 

Dávám se na útěk

Faron je občasný útěkář, ale jako naschvál, tentokrát ne a ne nikam odběhnout. Tak jsem musela utéct já :) 
Jakmile jsem přidala do kroku, zařízení okamžitě reagovalo. Ihned jsem měla přehled o tom, kde Faron je, zda jde za mnou nebo jiným směrem a zda se vůbec hýbe nebo stojí. V lese, ačkoli byl den, jsem ocenila příjemné podsvícení displeje, který byl pak výborně čitelný. Samotný přijímač má praktické poutko, za které si jej můžete pověsit např. na krk a nebo pomocí karabiny připnout k batohu či oděvu. Nebo jako já si ho cvaknete na opasek. Doporučuji ale umístění volit s ohledem na dlouhou anténu, určitě není dobré ji zbytečně ohýbat a kroutit. 
 
Především v lese, kde jsem čekala problémy se signálem a nižší přesností vzhledem k hustému porostu, vše fungovalo naprosto bez problémů. Kdykoli jsem změnila směr, kompas reagoval, když se pes blížil, vzdálenost na displeji se v závislosti na skutečnosti měnila. Okamžitá odezva na jakoukoli změnu směru či vzdálenosti mezi mnou a psem.
 
Po chvilce se Faron nevydal za mnou, ale opačným směrem a mě to bylo jasné. Zlákala ho koupačka v řece. Byla jsem zvědavá, jak bude obojek fungovat ve vodě, můj pes je velký potápěč a tak si troufám říci, že toto byla pro GPS obojek těžká zkouška.
 
Pes bez rozmyslu skočil do vody pro klacek, potápěl se pro kameny, rochnil se v bahénku na břehu a potom, jak jinak než nohama vzhůru, se převaloval na písku a kamínkách. A musím uznat, že na obojku to nebylo znát. Signál by stále konstantní a vysoký, poloha i vzdálenost přesná a to bez ohledu na to, co pes zrovna vyváděl.
 
Co se týče vzhledu obojku, nic byste nepoznali. Je skutečně výborně zpracovaný, pogumovaný, utěsněný a odolný. Přitom je měkký a poddajný. I anténa je flexibilní natolik, že na ní nebyly poznat vůbec žádné stopy psího řádění. Obojek můžete v klidu sundat a omýt pod tekoucí vodou.
 
Funkci Beeper jsem nevyzkoušela, ale Fence ano. Okruh, který lze pro tuto funkci nastavit, se pohybuje od 30 m do 2 km. Stačí stisknout tlačítko Fence, pomocí šipek nastavit požadovanou hranici okruhu a v menu ovladače se vrátit. Schválně jsem zvolila pouze 45 m, abych nemusela na odezvu čekat dlouho. Pes běžel pro hozený míček a za pár vteřin se přijímač rozezněl dlouhými přerušovaným pípáním. Z údajů na ovladači ihned vyčtete, že jde o funkci Fence a že pes vámi zadaný okruh překročil. Opět vše fungovalo na 100 %.
 
Zde ještě musím dodat, že s ovladačem lze spárovat až 9 obojků současně, pokud tedy budete používat více obojků, před nastavením okruhu musíte ještě vybrat správný obojek, na který okruh nastavujete. Pro každý z 9 obojků lze nastavit jinak velký okruh.
Neúprosný verdikt
 
Podobně jako s Faronem jsem obojek zkoušela ještě s jiným pejskem, který jej nosil během výcviku agility. Ať se pes pohyboval pod terénem, v tunelu, běžel či stál, obojek vždy neomylně poskytoval informace o poloze. Nikdy se mi nestalo, že by se zařízení ‘’zaseklo’’, opožďovalo, že by neukazovalo správné údaje (po kalibraci) nebo že by jinak nefungovalo. Zvlášť oceňuji výdrž baterií, za cca 6 hodin používání se stav baterií vůbec nezměnil. Za mě dostává Dog GPS X20 určitě 1!
 

Přednosti zařízení Dog GPS X20

 • velice snadné a logické ovládání
 • funkční, okamžitě poskytuje aktuální informace
 • dosah až 20 km
 • provoz bez jakýchkoli poplatků
 • přehledný displej s možností podsvícení
 • informace o stavu signálu, nabití baterie, stavu GPS
 • velice vysoká mechanická odolnost
 • vhodné i pro malé psy (doporučuji doobjenat užší a kratší řemen)
 • moderní nabíjení pomocí USB přes kryt obojku
 • vysoká citlivost GPS
 • voděodolné zpracování
 • možnost napárování až 9 psů současně
 • funkce kompas, Beeper, Fence
 • žádné zbytečnosti a složitosti, které by vám překáželi
 • velice rychlý start, můžete hned použít
 • balení v praktickém kufříku

Nedostatky a zápory:

 • opravdu dlouhá anténa přijímače (ale vzhledem k přijímání GPS a vzdálenosti, na kterou zařízení funguje, je to asi přiměřené)
 • přijímač je poměrně velký na ovládání jednou rukou
 • stejně jako u elektrických obojků bych ocenila CD s videonávodem
Zařízení Dog GPS X20 je dle mne moderní, jednoduchý, logický a spolehlivý lokalizátor pro psy. Velkou předností je skutečně okamžitá odezva na pohyb psa, vysoká přesnost co se týče polohy a vzdálenosti a v neposlední řadě také skutečná mechanická odolnost. Proto se nemusíte bát obojek vzít do lesa, hor i v zimě do sněhu. Určitě je toto zařízení vhodné i pro myslivce, záchranáře nebo lovce.
 
Vlastním obojek D-Control 1000, kde se po vybití baterie obojek musí rozdělat a baterie se mění za novou. U obojku Dog GPS X20 nemusíte rozdělávat nic, stačí USB kabel nacvaknout na krabičku GPS vysílače/přijímače. A nabíjí se. Jednoduché, rychlé a nemusíte se bát ztráty šroubků nebo poškození krytu. A navíc, dobíjet můžete i např. z přenosné powerbanky.
 
Obojek je skutečně měkký, pogumovaný a navzdory svému mohutnému vzhledu je hmotnost obojku nízká. Proto se bez obav dá využít i u malých plemen psů. Anténa je pružná a ohebná, takže pokud váš pes zavadí o strom nebo plot, nic se nestane. 
 
Ještě jednou musím vyzdvihnout skutečnou voděodolnost, která bývá u elektronických zařízení nedostatečná nebo zcela chybí. S Dog GPS X20 se nemusíte obávat deště, sněhu, kaluže ani koupání. A to je fajn především pro lovecké psy, kteří např. nosí z vody ulovené kachny.
 
Takže, pokud zvažujete o pořízení lokalizátoru pro svého psa, Dog GPS X20 mohu jedině doporučit. Umí a dělá přesně to, co od takového zařízení očekáváte,je skvěle zpracován do nejmenších detailů a pracuje skutečně spolehlivě. A navíc, dodavatel poskytuje na toto zařízení záruku 3 roky!
 
Veškeré informace o tomto GPS lokalizátoru a možnost zakoupení naleznete v přehledné formě na našich - vašich stránkách SpokojenyPes.cz
Floating Banner

Brzy bude dobře, nebojte! Ale napřed čtěte...

Potvrzuji, že moje domácí zvíře bylo vyšetřeno veterinářem, který na základě stanovené diagnózy doporučil užívání tohoto produktu.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud moje domácí zvíře dostává toto krmivo, doporučuje se nejméně jednou za 6 měsíců konzultovat užívání s veterinářem.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud se stav mého domácího zvířete při užívání tohoto produktu jakýmkoli způsobem zhorší, je třeba vyhledat okamžitou veterinární konzultaci.

Souhlasíte se všemi body?

Pro pokračování v nákupu si prosím přečtěte text výše a zaškrtněte ANO.

Ve vašem košíku nic není. Napravíte to?

PES KOČKA OSTATNÍ

Potřebujete poradit? Blogujeme... Raději videa? Znáte Tlapka TV? Plemena / rasy psů

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

Rychlý pesNOVINKA

Rychlý pes je naše vlastní rozvážková služba po Praze a okolíDORUČENÍ ZAKÁZKY V DEN OBJEDNÁNÍ.

226 227 586 — Potřebujete pomocnou tlapku? Jsme tu pro vás. Pondělí až pátek 8:00 — 17:00

Tím nejlepším oceněním je váš zájem!

 • 1. místo
 • 1. místo
 • 1. místo
 • 6. místo
 • 1. místo Hobby, 1. místo Chovatelství