Kvalitní krmiva a chovatelské potřeby

Domů

800 888 734Doprava nad 599 Kč ZDARMA

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené produkty:

0

Přihlaste se prosím, abychom mohli zobrazit vaše oblíbené položky a další osobní údaje. Pokud ještě nemáte registraci, můžete se zaregistrovat zde a získat tím řadu výhod, včetně věrnostních slev a mimořádných nabídek.

Menu

FLYBALL - 2. díl / Turnaje

FLYBALL - 2. díl / Turnaje

Datum: 18.4.2016 Novotná Zuzana

Jak probíhají Flyballové turnaje? Chtěli byste vyrazit jako diváci? Nebo se chystáte se svým družstvem na první turnaj a nevíte, co vás čeká a co vše si musíte předem zařídit? Tak čtěte pozorně následující řádky.

Turnaj 

Turnaje bývají zpravidla dvoudenní, výjimku tvoří turnaje začínajících dvojic či mistrovství, které jsou jednodenní. V prvním dni se běhá tzv. Round Robin (RR) nebo Speed Trial (ST). Round Robin, neboli každý s každým, spočívá v tom, že se všechna družstva proti sobě utkají a získávají body za výhru. Na konci dne získáme pořadí týmů v dané divizi podle získaných bodů. Speed Trial je tzv. rychlostní zkouška, není nutné, aby v divizi běžel každý s každým, podstatné je, jakého času družstvo dosáhlo. Používá se tedy zejm. při početnějších divizích.
 
Druhý den pak následuje Double Elimination (DE), tedy rozběhy na dvě prohry. Podle výsledků z prvního dne se družstva rozepíší do předem připraveného pavouka a druhý den se spolu utkají dle nového rozpisu. V DE nefunguje pavouk tak, jak by lidi byli zvyklí, tedy “prohrál jsi, končíš”, ale i družstvo s jednou prohrou dostává druhou šanci. Utká se s dalšími družstvy, kteří mají stejné skóre a stále ještě je šance dostat se do finále. V případě, že družstvo prohraje podruhé, dále už si nezaběhá. Pravidlo dvou proher platí i ve finálovém souboji. Ve finále se vždy sejdou dvě družstva, z nichž jedno má na kontě jednu prohru a druhé žádnou. V případě, že vyhraje družstvo, které již jednou poraženo bylo, dostanou se družstva na stejnou úroveň, oba mají na kontě jednu prohru a musí se finále opakovat, aby jeden z nich prohrál podruhé a tím pádem jsme získali vítěze dané divize.

V případě jednodenních turnajů se první část odběhá za dopoledne a odpoledne následuje část druhá, rozběhy na dvě prohry.

Divize a výška překážek

V textu byla zmínka o divizích, ale co to vlastně je? Na každém turnaji jsou týmy rozděleni do divizí. Počet divizí a počet týmu v jedné divizi vždy záleží na konkrétních týmech, které se na daný turnaj přihlásí. Kritérium pro rozdělení do divizí je čas. Na začátku sezóny a v případě nového týmu se v přihlášce uvádí tzv. vstupní čas. Tedy družstvo určí čas, za jaký je schopné doběhnout. Jde-li o družstva již závodící, rozdělují se do divizí podle nejlepšího času za poslední tři turnaje.
 
Výška překážek se určuje vždy podle nejmenšího psa v aktuální sestavě. Tedy každé družstvo má při běhu svou výšku překážek a v průběhu turnaje může být i v rámci jednoho družstva různá výška překážek v rozmezí více běhů.

Co potřebujeme před prvním turnajem?

Jste-li nováčkem ve družstvu, které už nějakou dobu ve Flyballu působí, většinou na vás nejsou kladené žádné velké nároky. Musíte si jen ohlídat, abyste vy a váš pes byly včas připraveni a měli vše v pořádku.

Každý pes musí mít vystavenou licenci, ve kterém je uvedena jeho výška překážek. O tuto licenci si musíte zažádat na prvním turnaji. Přesněji řečeno si na první turnaj s sebou přinesete žádost o licenci a necháte psa přeměřit. Pokud bude naměřena psu výška nad 48 cm, pak je možné žádost rovnou předat, nebo po turnaji zaslat, osobě pověřené evidencí těchto žádostí. V případě, že byste měli pejska menšího, jedná se o tzv. snižovače, tedy že díky němu budou při bězích překážky nižší. Takové psy je však potřeba přeměřit 3x na shodnou výšku překážek. Počítejte tedy s tím, že i na další turnaje bude potřeba brát s sebou žádost a pejska znovu měřit. V případě, že naopak máte psa jednoznačně velkého, můžete se měření vyhnout. Vyplníte tak žádost o licenci, do kolonky pro výšku psa napíšete “neměřený - velký pes” a žádost odešlete pověřené osobě, která vám licenci vystaví i bez měření.

Vyráží-li na první turnaj celé vaše družstvo, pak toto měření musí absolvovat všichni a nejen to. Na turnaj hlásíte družstvo pod nějaký názvem a registračním číslem, žádost o registraci družstva naleznete na webu Flyball klubu ČR. Družstvo si zvolí kapitána, který bude po celou dobu turnaje družstvo zastupovat, komunikovat s pořadateli a rozhodčími v případě, že bude cokoli potřeba.

Jelikož některé turnaje spadají do celoročního poháru Purina Pro Plan Cup, je potřeba do tohoto poháru registrovat psy v rámci družstev. Tedy před prvním turnajem, který je do poháru zahrnut, musí kapitán družstva nahlásit, kteří psi budou družstvo reprezentovat v poháru. Těchto psů může být až 8, přestože turnaje se účastní pouze 6 psů.
Četli jste již první díl? A ten poslední?
Floating Banner
Potřebujete poradit? Blogujeme...

Provozovatel

Spokojeny Pes.cz s.r.o., Hvězdova1073/33, 14000 Praha 4-Nusle

IČ: 28772563, DIČ: CZ28772563 Informační povinnost k EET

E-mail: vas@spokojenypes.cz

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

800 888 734 — volejte zdarmaPondělí až pátek 9:00 — 16:30