Kvalitní krmiva a chovatelské potřeby

Domů

800 888 734Doprava nad 499 Kč ZDARMA

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené produkty:

0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Nová generace Flexi vodítek

Nová  generace Flexi vodítek

Datum: 27.8.2014 Fialková Soňa

Německá společnost Flexi nedávno představila novou generaci samonavíjecích vodítek - Flexi Vario. Flexi Vario získalo během roku 2014 dvě prestižní německé ceny za produktový design a to "if product design award 2014" a "reddot award 2014". Zajímalo mne, zda jde opravdu o tak převratnou novinku. Z původního záměru vodítko jen otestovat se stal záměr si nové Flexi Vario i koupit. Ale nebudu předbíhat :)

Na vodítku Flexi Vario strávil náš psí tester několik hodin - nejdříve mezi lidmi i psy na farmářských slavnostech a následně na několikakilometrové procházce. Čekala jsem, že to bude trošku peklo, protože na Flexi Wasim nikdy nechodil a na procházky je zvyklý chodit na volno. Opak byl ale pravdou. Procházka byla pohodlná jak pro psa tak pro páníčky.

 

Vario obsahuje tři velká vylepšení:

  1. možnost výměny zakončení navíjecího lanka resp. navíjecího pásku (Vario je k dostání jako vodítko lankové i páskové) za amortizér či LED nástavec.
  2. nastavitelnou velikost držadla
  3. a možnost připojení několika praktických doplňků přímo k vodítku.

Vylepšení první - amortizér nebo rozdvojka

Výměnu zakončení umožňuje nová spona, která na předchozích typech vodítek Flexi nebyla. Tato funkce je u vodítek Vario ve velikostech S, M i L (velikost XS touto vlastností vybavena není). Kromě klasického zakončení, tak můžete mít na Flexi vodítku také amortizační zakončení pro tlumení tahu pejska, zakončení s LED diodovou páskou nebo zakončení pro dva pejsky.

Amortizační zakončení je k dostání v barvě černé pod označením "Soft Stop Belt", pro každou velikost vodítka ve vlastní velikosti, tedy S, M či L.

Pokud máte pejska, který na vodítku tahá opravdu hodně nebo hrozí, že může vyrazit za kolem, autem, zvěří atp., toto zakončení určitě doporučuji pořídit. Kromě toho, že budete šetřit sami sebe, předejdete i případnému přetržení lanka. Dalším pravidlem, které zajistí, že pes lanko nepřetrhne, je, koupit správně dimenzované vodítko. To znamená, že pokud máte pejska, který má 26 kg, nekupujte vodítko M, které je do 25 kg, ale kupte již velikost L.

My jsme s naším testerem (22 kg hmotnosti) měli na procházce amortizér ve velikosti M. Ač jsou na trhu i více pružící amortizéry (např. MANMAT a jeho skip opasky), byla jsem s funkcí tlumení při tahu spokojená. 

Prodloužení Vario "Led Flash" je k dostání ve dvou velikostech (S/ML) a v jedné barvě - červené LED s černým okrajem. Cílem doplňku je samozřejmě zvýšení bezpečnosti při večerních procházkách.

Kromě LED pásku umožňuje Flexi Vario pořízení ještě jednoho bezpečnostního doplňku a to LED světla, které se připne z boku Flexi vodítka na připravený úchyt.

Posledním z nyní dostupných prodloužení je rozdvojkaFlexi rozdvojka je zatím bohužel dostupná pouze pro malé pejsky - na Flexi Vario můžete připnout nejvýše dva pejsky, z nichž každý má maximálně 5 kg. Rozdvojka je ale dostupná ve všech barevných provedeních vodítka Flexi Vario (červené, růžové, modré, antracitové, hnědé a tyrkysové). Všechny barvy jsou doplněny o reflexní proužky. Obecně je toto vylepšení "rozdvojkou" velký krok kupředu v používání Flexi vodítek pro majitele malých psů. 

Vylepšení druhé - nastavitelné madlo

Další inovací je nastavení velikosti držadla a to u vodítek Vario velikosti M a L.

Tato funkce se mi líbila hodně. Protože jsem drobnější, základní nastavení madla mi příliš nevyhovovalo. Pomocí vysouvací "packy", která prostor v madlu zmenšila se pro mne ale držení vodítka stalo opravdu pohodlné.


A takhle Flexi Vario vypadá, pokud jej drží "normálně velký" páníček :)


Vylepšení třetí - box na doplňky

Flexi umožnilo k Vario dokoupit kromě LED světla také "Multi Box", do kterého můžete vložit pamlsky či sáček na hovínka. Škoda jen, že ne oboje :)

Kromě těchto zásadních vylepšení doznalo Flexi Vario další menší změny jako například vylepšení brzdného systému.

Jak jsem se zmínila už v úvodu, nepočítala jsem, že by mne Flexi Vario nadchlo natolik, že bych po něm zatoužila. Po jednom dni zkoušení to ale vypadá, že vodítko budeme používat častěji. Dobře se drží, je lehké a očividně i pes ho ocenil víc než běžné vodítko. Přijatelná je i cena těchto vodítek a doplňků (velikost XS vodítek je 282 Kč, velikost S za 358 Kč, velikost M za 431 Kč a velikost L za 624 Kč). A například cena amortizéru vel. S je jen 141 Kč.

Vodítka Flexi Vario můžete zakoupit na eshopu www.spokojenypes.cz

Kompletní přehled jednotlivých řad vodítek Flexi najdete na webu výrobce www.flexi.de. Flexi je vynálezcem samonavíjecích vodítek a tato v Německu vyráběná vodítka stále drží před konkurečními výrobky velký náskok v kvalitě. Proto u nás jinou značku "samonavíječek" ani nekoupíte.

Jakékoliv dotazy vám ráda zodpovím na emailu sona@spokojenypes.cz

Fotogalerie

  • Wasim ak Ilaman s vodítkem Flexi Vario Wasim ak Ilaman s vodítkem Flexi Vario

Seznam doporučených produktů

Floating Banner
Potřebujete poradit? Blogujeme...

Provozovatel

Spokojeny Pes.cz s.r.o., Hvězdova1073/33, 14000 Praha 4-Nusle

IČ: 28772563, DIČ: CZ28772563 Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze voddílu C, vložka 207978.

E-mail: vas@spokojenypes.cz

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

800 888 734 — volejte zdarmaPondělí až pátek 9:00 — 16:30