Kvalitní krmiva a chovatelské potřeby

Domů

800 888 734Doprava nad 599 Kč ZDARMA

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené produkty:

0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Oblečky pro psy - materiály a údržba

Oblečky pro psy - materiály a údržba

Datum: 31.10.2016 Novotná Zuzana

Máme tu podzim a s ním sychravé nevyzpytatelné počasí, chladná rána a blížící se zimu. Tedy ten správný čas poohlédnout se po nějakém oblečku pro naše psí parťáky. Jak ale vybrat ten pravý? Jak se vyznat v použitých materiálech? Nejen to se vám pokusíme přiblížit v následujícím článku.

Softshell

Čím dál více oblíbeným materiálem pro psí oblečky je softshell. Jedná se o vícevrstvý materiál, který je často používaný i k výrobě oblečení pro lidi a jejich outdoorové aktivity. Tento materiál je pro své vlastnosti vhodný zejména do jarních a podzimních podmínek či lehké zimy. V případě velkých mrazů je už vhodné obleček doplnit zateplenou vrstvou (tedy svetrem či fleecovým oblečkem).
 
Softshell vyniká velmi dobrou voděodolností a větruvzdorností a zároveň potřebnou prodyšností. Vnitřní materiál je volen tak, aby byl příjemný při doteku, svrchní materiál je naopak pevný a upraven tak, aby se dešťové kapky nevsákly. Některé oblečky mohou mít použitý 3vrstvý softshell, který je doplněn tzv. membránou pro zvýšení voděodolnosti.

Membrána

Membrána je tenká vrstva polymerního materiálu, která má za úkol zajistit nepropustnost vody zvenčí, ale zároveň umožnit prostupnost vodních par ven. Nejčastěji používané materiály jsou polytetrafluoretylen (PTFE), polyester (PES) nebo polyuretan (PU).

Fleece

Oblečky z fleecu vynikají svou izolační schopností jak za sucha, tak i za mokra. Právě proto je často tento materiál používaný nejen samostatně, ale také jako vnitřní materiál u softshellových či zimních oblečků. K výrobě se nejčastěji používá 100% polyester, který se zpracovává do krouceného vlákna.

Údržba oblečků

I o oblečky pro psa je potřeba pečovat a udržovat je v čistotě. Nejen z toho důvodu, aby nechodili ve špinavém, ale především proto, aby použitý materiál plnil svou funkci. Špína a různé nečistoty snižují funkční vlastnosti zejména u membrán.
 
U veškerých funkčních materiálů platí základní pravidlo - nepoužívat aviváž a čistící prostředky s detergenty. Ideálním řešením je tedy pořízení čistícího prostředku přímo určeného pro funkční materiály. V případě silně zašpiněných míst, můžete nečistoty odstranit před vložením do pračky ručním praním.
 
U nepromokavých oblečků “klasické” ždímání v pračce nemá význam a ruční ždímání či sušení v sušičce není doporučováno, aby nedošlo k poškození materiálu. Po praní bundu pouze pověste na věšák, nechte odkapat a usušit. Sušení, zejména zateplených oblečků může trvat delší dobu, někdy i pár dní, avšak je to nejlepší způsob sušení funkčních materiálů.
 
I oblečení se používáním časem opotřebuje a vlastnosti, zejména nepromokavých materiálů se mohou zhoršit. Pro obnovu nepromokavé vrstvy můžete použít vhodný impregnační prostředek. Seženete jej buď v podobě spreje nebo přímo čistícího prostředku, který obleček zároveň impregnuje. Spreje používejte na čisté, vyprané oblečky. Nové oblečky není třeba impregnovat, mají tuto úpravu již z výroby.

Seznam doporučených produktů

Floating Banner
Potřebujete poradit? Blogujeme...

Provozovatel

Spokojeny Pes.cz s.r.o., Hvězdova1073/33, 14000 Praha 4-Nusle

IČ: 28772563, DIČ: CZ28772563 Informační povinnost k EET

E-mail: vas@spokojenypes.cz

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

800 888 734 — volejte zdarmaPondělí až pátek 9:00 — 16:30