Kvalitní krmiva a chovatelské potřeby

Domů

800 888 734Doprava nad 599 Kč ZDARMA

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené produkty:

0

Přihlaste se prosím, abychom mohli zobrazit vaše oblíbené položky a další osobní údaje. Pokud ještě nemáte registraci, můžete se zaregistrovat zde a získat tím řadu výhod, včetně věrnostních slev a mimořádných nabídek.

Menu

Ponožkový pes - podpořme výcvik asistenčních psů

Ponožkový pes - podpořme výcvik asistenčních psů

Datum: 3.7.2015 Fialková Soňa

Cílem unikátního projektu Ponožkový pes je přiblížit dětem a široké veřejnosti pomoc asistenčního psa v životě hendikepované osoby a zároveň možnost být netradičně a osobně zainteresován na jejich výcviku. Pro uhrazení výcviku jednoho asistenčního psa je nutné získat 2 tisíce psů ponožkových.

Obchod SpokojenyPes.cz se do projektu zapojil jako zprostředkovatel, který pomůže prodat ponožkové pejsky. Celý výtěžek z prodeje, tedy 100 Kč za každého psa, předáme organizátorovi kterým je Pestrá společnost, o.p.s. Více informací o projektu najdete na www.ponozkovypes.cz. Pejska si můžete sami také zkusit vyrobit, návod na výrobu ponožkového pejska najdete zde.

Do projektu jsou zapojeny základní školy ze všech krajů České republiky (cca 100) a tedy více jak 3 tisíce dětí. Děti v rámci výuky vyrábějí „ponožkové psy“ – jednoduché figurky z ponožek, které jsou následně nabídnuty k prodeji. Celý výtěžek prodeje půjde na výcvik asistenčních psů.

Mnoho dospělých i dětí má psy rádo a ví, že mohou také významně pomáhat lidem s postižením v roli jejich asistentů. Běžně je asistenční pes spojován s osobou nevidomou. Avšak speciálně vycvičený psí asistent může významně zkvalitňovat život i jiným skupinám lidí. Např. psi, kteří dokáží signalizovat záchvatové onemocnění (např. epilepsii), označují zvuky neslyšícím, asistují lidem na vozíku nebo pomáhají zklidňovat děti při canisterapii a přispívat celkovému jejich dobrému psychickému i fyzickému stavu. Bohužel státem je hrazen pouze vodicí pes pro nevidomé, ostatní tuto podporu nemají. Právě na výcvik těchto pomocníků se již 5 let specializuje Pestrá společnost, o.p.s a celá kampaň je na ně zaměřena.

Pokud máte zájem koupit ponožkového pejska, můžete využít náš eshop: SpokojenyPes.cz - ponožkový pes

Jakýkoliv dotaz k naší podpoře směřujte na Soňu Fialkovou, majitelku obchodu SpokojenyPes.cz

Floating Banner
Potřebujete poradit? Blogujeme...

Provozovatel

Spokojeny Pes.cz s.r.o., Hvězdova1073/33, 14000 Praha 4-Nusle

IČ: 28772563, DIČ: CZ28772563 Informační povinnost k EET

E-mail: vas@spokojenypes.cz

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

800 888 734 — volejte zdarmaPondělí až pátek 9:00 — 16:30