Vše pro vaše mazlíčky. Tlapku na to!

Domů

226 227 586 Volejte po-čt 8:00-18:00,
pá 8:00-17:00
Doprava ZDARMA  již od 999 Kč Píšeme pro vás Tlapka TV

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Prosím se nebo si vytvořte bezplatnou registraci.

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené položky:

0
Menu

Představujeme Pučálku: firmu, která stojí za značkami Marp, Aminela či Artemis

Představujeme Pučálku: firmu, která stojí za značkami Marp, Aminela či Artemis

Datum: 26.8. 2020 Váš SpokojenyPes.cz

Firma, která se zpočátku zabývala okenními fóliemi a autofóliemi. Poté v roce 2008 otevřeli internetový obchod s chovatelskými potřebami, kde jako první začali s dovozem krmiva Artemis. Stojí za zrodem značky krmení pro psy a kočky Marp, kterou jistě většina z vás zná. Pojďme si říct něco více o této společnosti a jeho majiteli Martinovi Pučálkovi.

Historie firmy

Firma “Pučálka s.r.o” vznikla již před více než 20 lety. Zpočátku se zabývali dovozem, distribucí a instalací okenních folií a autofolií. Internetový obchod s chovatelskými potřebami vznikl v roce 2008, hned poté začali z dovozem holistického krmiva Artemis z USA. Na toto krmivo na začátku roku 2010 získali oficiální zastoupení pro celou Evropu. Poté v roce 2012 začali s výrobou své vlastní značky - Marp. Další značky krmiva přišly zanedlouho poté - v roce 2014 granule pro psy značky Doxneo a rok poté pelíšky značky Aminela. Značka Aminela se dále rozšiřovala o další produkty - především obojky a vodítka. V neposlední řadě firma zastupuje na českém a slovenském trhu další vynikající značky - čistící prostředky Simple Solution, italská krmiva Almo Nature, odolné hračky Spunky Pup, kanadský kočkolit Intersand, konzervy Kippy a Healthy nebo značku Vet´s Best, která obsahuje doplňky krmiva a péči o domácí mazlíčky. 

Marp - značka, kterou si jistě zamilujete

S přípravou vlastní značky krmiva začali v roce 2012, jedná se o značku Marp. Cílem této značky je krmivo, které má špičkové složení, bude mít vysoce kvalitní suroviny a zvířata na něm budou prospívat k lepšímu. Tato značka nabízí produkty špičkové kvality pro psy a kočky. Jde hlavně o holistické receptury granulí, kde je základem sušené a čerstvé maso, tuky, zelenina a luštěniny. Zcela jistě si vyberete, ať už krmíte granulemi nebo konzervami. Krmiva neobsahují umělé konzervanty, ani žádné další přidané vedlejší produkty a suroviny pochází hlavně od lokálních farmářů a producentů. Dále v nabídce naleznete různé doplňky stravy pro vaše zvířecí miláčky. 

V současné době mají v Praze otevřené již dvě kamenné prodejny a jeden centrální sklad. Tým v této společnosti tvoří milovníci zvířat a také je to na jejich práci znát :)

Vyzpovídali jsme majitele firmy Martina Pučálku:

 • Kdy přišel nápad založit firmu s produkty pro domácí mazlíčky a jaké byly vaše začátky?

Společnost Pučálka s.r.o. založil v roce 1992 můj otec. Tehdy se firma věnovala stavebním doplňkům. S nápadem začít obchodovat s produkty pro domácí mazlíčky jsem přišel já. Náš začátek s krmivy pro domácí zvířata se datuje do roku 2008, kdy jsme začali dovážet krmivo Artemis, které máme doteď v nabídce. Začátky nebyly přirozeně jednoduché, byli jsme naivní, nicméně strašně moc nadšení. Snažili jsme se přesvědčit majitele domácích mazlíčků, že je skutečně klíčové, jak své miláčky krmí. Že v supermarketu kvalitní krmivo nekoupí a že je důležité číst složení. Toto děláme každopádně dodnes. Měli jsme ale velké štěstí na to, že v té době zákazníci začali zjišťovat, že existují i jiná krmiva než od velkých korporací. A také na lidi - jak ve firmě, tak ve firmách dodavatelů a odběratelů a dalších partnerů. Když chce někdo v obchodě uspět, musí na tom strašně dřít, víc, než si na začátku představuje, a pak mít také štěstí, a to v našem případě vidím hlavně v lidech kolem nás. Řada prodejců si vzala naše výrobky "za své" a značně za ně bojovala. To se jim nyní snažíme vracet tím, že nechceme, aby naše výrobky neprodával každý. 

 • S jakými myšlenkami jste firmu zakládali? Měli jste představu, že jednou budete tam, kde teď? Nebo jsou od začátku ambice ještě vyšší?

Chtěli jsme především dodat na trh krmiva, která jsou pro psy a kočky bezpečná a prospěšná. V té době se v Evropě vyráběla hlavně komerční krmiva od nadnárodních korporací, která nebyla levná a už vůbec nebyla kvalitní. Já jsem měl hodně problémového psa a upřímně, on byl tím, kdo mě do tohoto světa přivedl. Začal jsem řešit složení krmiv, zjistil jsem, jak to je a řekl si, že musím najít krmivo, které bude pro něj TOP. A bude hlavně bezpečné. Nebude obsahovat třeba umělé konzervanty a další potenciálně nebezpečné suroviny. V té době by mě ani nenapadlo, že budeme mít X svých značek a budou takto úspěšné. Musím přiznat, že i jenom několik let zpátky by mě nenapadlo, že dnes budeme tam, kde jsme. 

 • Jaký byl váš úplně první výrobek?

Jako první výrobek jsme začali dovážet krmivo Artemis z USA. I když to nebyl náš výrobek, byla tato značka pro mě vždy velmi důležitá a měl jsem ji za "své dítě". První výrobek, který byl skutečně náš, bylo krmivo Marp Holistic Lamb, které je naším nejúspěšnějším výrobkem až do dneška. Je to receptura, která je neuvěřitelně funkční. Když se zamyslím, co bychom na ni mohli vylepšit, tak z těch zásadních věcí není co měnit. A pak následovaly další produkty Marp a posléze další značka krmiv Doxneo a značka chovatelských potřeb Aminela. 

 • Jak je to s výrobou vašich produktů, kde a jak výroba probíhá?

Co se týká krmiv, využíváme několik špičkových továren v západní Evropě, především v Anglii, Belgii, Německu a Dánsku. Našim dodavatelům poměrně dost zatápíme, protože máme jiný přístup než většina značek. Od každé suroviny musíme dostat technický list a každou recepturu velmi dlouho ladíme. Jdeme na to z druhé strany než většina výrobců - my ladíme složení, aby splňovalo naše představy, a pak teprve řešíme, kolik bude stát. Jde nám skutečně o top kvalitu výrobků, které budou funkční a které se nebudeme ostýchat dávat našim psům. To je náš hlavní princip - cokoliv uděláme, musíme být schopni naservírovat i našim psům. Nebudeme dělat něco jen proto, že se to třeba dobře prodává, ale my bychom to pro své psy nepoužili. 

 • Jak moc jsou vaše výrobky a povědomí o firmě rozšířené ve světě?

Naše výrobky, především značku Marp, vyvážíme do více než 20ti zemí. Klíčové trhy jsou sousední země už z podstaty snazší a levnější logistiky, ale máme zákazníky i v severských zemích nebo Portugalsku. V posledním roce se nám daří pronikat až do Asie - krmivo Marp mohou koupit i lidé v Hongkongu nebo Jižní Korei. Každý rok se rozšiřujeme do dalších zemí. 

 • Když se podíváte do historie firmy, měli jste nějaké krizové okamžiky, které vyžadovaly razantní změny? Nebo od samého začátku vše běží jako po másle?

Když se nad tím zamyslím, tak na denní pracovní bázi nemám pocit, že by byly někde zásadní problémy. Nicméně když se takto ohlédnu zpět, ta naše cesta nebyla úplně snadná. Ale asi nijak více než při rozjezdu jiných firem. Měli jsme jeden moment, který určil více naše směřování. To bylo v roce 2012/2013, když jsme ještě poměrně úspěšně dováželi ještě jedno holistické krmivo z USA. Ze dne na den nám výrobce sdělil, že bude mít několikaměsíční výpadek v dodávkách. Vytvořit vlastní krmivo jsme chtěli od začátku, ale tato situace vytvoření značky Marp výrazně urychlila a od té doby se vlastně datuje historie s našimi vlastními značkami. 

 • Dříve jste se specializovali na krmiva, teď už můžeme najít v nabídce i jiné zboží. Co bylo tím podnětem rozšířit sortiment?

Opět to byla vlastně chyba na straně našeho dodavatele, který nám dodával špičkové matrace a pelíšky. Firma změnila majitele, se kterým jsme nechtěli spolupracovat, tudíž nám "konstruktér" této firmy navrhl matrace vlastní. Tak vznikla značka Aminela, pod kterou soustřeďujeme všechny produkty, které nejsou krmivo. Dnes už v rámci této značky máme, kromě matrací a pelíšků, také dvě řady obojků a vodítek, hračky, čistící prostředky atd. Od většiny konkurence, která má takové produkty z asijské provenience, my si vyrábíme vše v ČR z materiálů, které nakupujeme v Česku. Značka Aminela má skutečně velký potenciál a budeme se jí v blízké budoucnosti velmi věnovat. 

 • Plánujete nabídku ještě více rozšířit? Nebo prozradíte, na jaké novinky se mohou zákazníci těšit?

My stále pracujeme na něčem novém :-). Baví nás vytvářet nové věci. Přes léto jsme představili dvě řady nových pamlsků - holistických bez obilovin zaměřených na různé funkce a také parohy z jelenů. Nyní finišujeme s novými oleji jako doplňky stravy. Ty budou doplněné řadou doplňků stravy, jako je například kelpa, pivovarské kvasnice nebo sušená zelenina, kterou bude možné přidávat do našich konzerv. Na přelomu roku také uvedeme dvě nové receptury pro kočky - pro kastrované kočky. Pokud to budeme stíhat, chtěli bychom také vytvořit pamlsky pro kočky. Mám také rozpracované další dvě receptury granulí pro psy, ale teď si netroufám říct, kdy na ně přijde čas. 

 • A jak jste na tom s domácími mazlíčky vy? Tíhnete spíše ke psům či kočkám? A máte nějaké doma?

Já mám doma stále toho psa, kvůli kterému to celé začalo. Je to rhodéský ridgeback a je mu už skoro 14 a půl let. A dále máme doma ještě třináctiletého jezevčíka a dvě želvy. Z toho tedy plyne, že jsem víc psí než kočičí.  

Seznam doporučených produktů

Brzy bude dobře, nebojte! Ale napřed čtěte...

Potvrzuji, že moje domácí zvíře bylo vyšetřeno veterinářem, který na základě stanovené diagnózy doporučil užívání tohoto produktu.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud moje domácí zvíře dostává toto krmivo, doporučuje se nejméně jednou za 6 měsíců konzultovat užívání s veterinářem.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud se stav mého domácího zvířete při užívání tohoto produktu jakýmkoli způsobem zhorší, je třeba vyhledat okamžitou veterinární konzultaci.

Souhlasíte se všemi body?

Pro pokračování v nákupu si prosím přečtěte text výše a zaškrtněte ANO.

Ve vašem košíku nic není. Napravíte to?

PES KOČKA OSTATNÍ VET.DIETY

BARFujete?

Rádi vám dodáme pro vašeho chlupáče i mražené maso.

Tento sortiment však dokáže doručit jen naše doprava Rychlý Pes po Praze a blízkém okolí. Případně si zboží můžete vyzvednout osobně na naší prodejně v Říčanech. Děkujeme za pochopení.

Omlouváme se tímto té části smečky, která se u nás nenaBARFuje, ale dodávat mražené zboží není jen tak.

Dobrou chuť!
Potřebujete poradit? Blogujeme... Raději videa? Znáte Tlapka TV? Plemena / rasy psů

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

FacebookSledujte nás na Facebooku InstagramJsme i na Instagramu Naše ocenění
Splňujeme Nařízení EU 2019/6
o veterinárních léčivých přípravcích

Rychlý pes ®

Rychlý pes  je naše vlastní rozvážková služba po Praze, Brně a okolíDORUČENÍ ZAKÁZKY V DEN OBJEDNÁNÍ.

226 227 586 — Potřebujete pomocnou tlapku? Jsme tu pro vás. Pondělí až čtvrtek 8:00-18:00, pátek 8:00-17:00

Tím nejlepším oceněním je váš zájem!

 • 1. místo
 • 1. místo (2x)
 • 1. místo
 • 1. místo Chovatelství (5x)
 • Celkový vítěz

Platební metody