Vše pro vaše mazlíčky. Tlapku na to!

Domů

226 227 586 Volejte po-čt 8:00-18:00,
pá 8:00-17:00
Doprava ZDARMA  již od 999 Kč Píšeme pro vás Tlapka TV

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Prosím se nebo si vytvořte bezplatnou registraci.

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené položky:

0
Menu

RECENZE: lososové receptury krmiv pro psy

RECENZE: lososové receptury krmiv pro psy

Datum: 14.1. 2014 Fialková Soňa

Granule s masem z lososa patří k velmi oblíbeným. Losos je pro psy chuťově atraktivní a díky obsahu Omega 3 mastných kyselin příznivě působí na kvalitu kůže a srsti. Rybí maso obecně je velmi lehce stravitelné a obsahuje řadu minerálních látek a vitamínů. Losos je vhodným zdrojem bílkovin pro psy s potravní alergií. Narozdíl od masa kuřecího či hovězího se alergie na maso z lososa nevyskytuje. Neznamená to ale, že všechna krmiva s lososem jsou hypoalergenní! V přehledu sedmi "salmon" receptur od různých výrobců najdete hlavní přednosti a zápory jednotlivých krmiv s lososem.

Původ masa z lososa

Pokud bude pes denně dostávat granule z lososa a sní tedy poměrně velké množství této ryby, stálo by podle mne za to, vědět co nejvíce o kvalitě ryby, která byla v krmivu použita. Maso z divoce žijících lososů může obsahovat těžké kovy a toxické látky. Ryby chované na farmách jsou sice ušetřeny od negativního vlivu znečištěných oceánů, ale jsou často živeny granulemi, dostávají antibiotika… Ani u výrobků pro lidskou spotřebu nejsou k dispozici dostatečné informace o kvalitě a původu ryb. Lépe na tom nejsou ani krmiva pro psy. Zpravidla se tak musíme spokojit s pojmem "čerstvý losos" či "moučka z lososa". Dva z výrobců uvádějí maso ze skotského lososa. Neuvádějí však již, zda jde o skotského lososa z farem (údajně je levnější) anebo z volného moře. Obecně se ale uvádí skotský losos jako velmi kvalitní a pro Skotsko tradiční produkt.

Barking Heads s lososem a brambory

Barking Heads Pooched Salmon je holistické krmivo, tedy krmivo nejvyšší třídy krmiv vyrobené ve Velké Británii. Složení: Losos 46 % (33 % losos, 13 % sušený losos), batáty 24 %, hrášek 12 %, brambory, lososový olej, slunečnicový olej, mořské řasy, rajčata, glukosamin 355 mg/kg, MSM 355 mg/kg, chondroitin sulfát 250 mg/kg, 0,4 % směs bylin (majoránka, bazalka, oregano, šalvěj, tymián, petržel), minerály.

Barking Heads je holistické krmivo s 33 % skotského čerstvého lososa a 13 % sušeného masa ze skotského lososa (celkem 46 %) doplněné o zdraví prospěšné složky jako jsou mořské řasy či rajčata. Obsahuje také lososový olej. Bez chemických konzervantů. Jde o velmi kvalitní holistické a hypoalergenní krmivo s vysokým obsahem lososa (46 %).

Cena 136 Kč za 1 kg*. Protein 22 %, tuk 15 %. Receptura pro dospělé psy v běžné zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 18 kg balení (u 12 kg cena vychází na 139 Kč za 1 kg).

Brit Care s lososem a brambory

Brit Care Dog Grain-free Adult Salmon & Potato je superprémiové krmivo vyrobené v ČR.  Složení: Losos sušený (35 %), brambory (34 %), lososový protein (10 %), kuřecí tuk (chráněno tokoferoly), sušená jablka, přírodní chuť, lososový olej (2 %), pivovarské kvasnice, schránky mořských korýšů (zdroj glukosaminu, 260 mg/kg), extrakt z chrupavky (zdroj chondroitinu, 160 mg/kg), mannanoligosacharidy (150 mg/kg), ovocný a bylinný extrakt (rozmarýn, hřebíček, citrusy, kurkuma, 150 mg/kg), frukto-oligosacharidy (100 mg/kg), juka schidigera (100 mg/kg), inulin (90 mg/kg), ostropestřec mariánský (Silybum marianum) (75 mg/kg).

Hlavní surovinou v krmivu je losos, který se zde nachází v 35 %. Krmivo NElze označit za hypoalergenní, vzhledem k tomu, že obsahuje kuřecí tuk. Krmivo je vhodně doplněno o lososový olej a kladně lze hodnotit, že výrobce uvádí obsah glukosaminu a chondroitinu.

Cena 98 Kč za 1 kg*. Protein 26 %, tuk 15 %. Receptura pro dospělé psy v běžné zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 12 kg balení.

Brit Carnilove losos 

Carnilove Adult Dog Salmon je superprémiové krmivo vyrobené v ČR. Složení: Lososová moučka (25 %), lososový protein (20 %), žlutý hrách (20 %), sleďová moučka (10 %), kuřecí tuk (chráněno tokoferoly 9 %), kuřecí játra (3 %), jablka (3 %), tapiokový škrob (3 %), lososový olej (3 %), mrkev (1 %), lněné semínko (1 %), cizrna (1 %), hydrolyzované skořápky korýšů (zdroj glukosaminu, 0,026 %), extrakt z chrupavek (zdroj chondroitinu, 0,016 %), pivovarské kvasnice (zdroj mannan-oligosacharidů, 0,015 %), kořen z čekanky (zdroj frukto-oligosacharidů, 0,01 %), juka schidigera (0,01 %), mořská řasa (0,01 %), psyllium (0,01 %), tymián (0,01 %), rozmarýn (0,01 %), oregano (0,01 %), brusinky (0,0008 %), borůvky (0,0008 %), maliny (0,0008 %).

Krmivo obsahuje 45 % surovin z lososa, ale nikoliv z čerstvého lososa a není uveden ani původ lososa. Krmivo neobsahuje žádné obiloviny, problém při alergii by mohla způsobovat pouze kuřecí játra, sám výrobce krmivo neřadí mezi hypoalergenní. Krmivo je doplněno o lososový olej (3 %), extrakt z bylinek a ovoce za což výrobce chválíme. Největším mínusem tohoto krmiva je absence čerstvého masa ve složení. Vzhledem k vysokému obsahu proteinů a tuku je vhodné pro psy v zátěži nikoliv pro psy s normální aktivitou.

 Cena 122 Kč za 1 kg*. Protein 33 %, tuk 16 %. Určeno pro psy v zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 12 kg balení.

Calibra s lososem a rýží

Calibra Dog Expert Nutrition Sensitive Salmon je superprémiové krmivo vyrobené v ČR. Složení: bílkoviny z lososa 35 %, rýže 26 %, hydrolyzované bílkoviny z lososa 10 %, pivovarská rýže 9 %, drůbeží tuk 7 %, konzervováno tokoferoly, sušená jablečná dužina 5 %, lososový olej 3 %, kvasnice, hydrolyzovaná kuřecí játra 2 %, fulvokyselina 0,2 %, prebiotika (mannan-oligosacharidy 120 mg/kg, β-glukany 100 mg/kg, frukto-oligosacharidy 70 mg/kg), glukosamin 260 mg/kg, sušený rozmarýn a tymián 200 mg/kg, chondroitin sulfát 160 mg/kg, Yucca schidigera 80 mg/kg, Lactobacillus acidophilus HA – 122 inaktivovaný (15 × 109 buněk/kg).

Ze všech srovnávaných krmiv je Calibra s lososem stvořena přímo pro pejsky s citlivým zažíváním. Kladně hodnotím přidání lososového oleje. Jde o hypoalergenní recepturu, ale problémy by některým psům mohla působit i rýže.  

Cena 109 Kč za 1 kg*. Protein 26 %, tuk 15 %. Receptura pro dospělé psy v běžné zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 12 kg balení.

Marp Natural s lososem pro štěňata

Marp Natural Clear Water je superprémiové krmivo vyrobené ve Velké Británii pro českou společnost Pučálka s.r.o. Obsah bílkovin a tuků je přizpůsoben, aby optimálně podporoval růst štěňat. Krmivo je tedy určeno speciálně pro štěňata a to především těch středních a velkých plemen. Složení: Losos, brambory, sušený losos, bramborová bílkovina, ječmen, oves, drůbeží tuk, hrášek, řepné řízky, lososová příchuť, lososový olej, minerály, vitaminy.

Jedná se o hypoalergenní recepturu. Ječmen a oves nepatří mezi běžné alergeny, naopak jde o obiloviny s pozitivním vlivem na zdraví. Do krmiva je přidán lososový olej. Pozitivem je, že nejsou použity žádné chemické konzervanty. Velmi sympaticky působí složení, čisté, jednoduché a přírodní.

Cena 114 Kč za 1 kg*. Protein 27 %, Tuk 15 %. Receptura pro štěňata středních a velkých plemen.

* Cena za 1 kg při nákupu 18 kg balení. U 12 kg balení je cena 129 Kč za 1 kg.

Marp Holistic s lososem

Marp Holistic Salmon ALS Grain Free je holistické krmivo vyrobené ve Velké Británii pro českou společnosti Pučálka s.r.o., která je i tvůrcem této přírodní receptury. Složení: Losos 22 %, sušený losos 18 %, sladké brambory, brambory, hrách, vejce, lososový olej 4 % (konzervován směsí tokoferolů a rozmarýnu), lněné semínko, vojtěška, pivovarské kvasnice, lososový vývar 2 %, hrášková vláknina, minerály, vitaminy, fruktooligosacharidy, rajčata, lecitin, taurin, mořská řasa, česnek, šípek, máta, petržel, anýz, pískavice řecké seno.

Tato holistická receptura se kromě vysokého 40% obsahu masa z lososa (z toho 22 % je maso z čerstvého lososa) vyznačuje spoustou zdraví prospěšných surovin jako vojtěška, lecitin, taurin, mořská řasa, česnek… Navíc obsahuje 4 % lososového oleje a jako jediná také lososový vývar (2 %). Receptura je přirozeně bez chemických konzervantů a také zcela bez obilovin. Jde o kvalitní hypoalergenní krmivo s vysokým obsahem surovin z lososa.

Cena 139 Kč za 1 kg*. Protein 29 %, Tuk 13 %. ALS receptura (vhodná i pro štěňata).

* Cena za 1 kg při nákupu 18 kg balení, u 12 kg balení je cena 149 Kč za 1 kg.

Taste of The Wild s lososem

Taste of The Wild Pacific Stream je superprémiové krmivo pro dospělé psy všech plemen vyrobené v USA. Složení: Losos (17 %), moučka z mořských ryb, batáty, brambory, hrách, hrachový protein, řepkový olej, rajčatové výlisky, uzený losos (4 %), lososová moučka (2 %), lososový olej (zdroj DHA), minerály, sušený čekankový kořen, extrakt z Yucca schidigera, rajčata, borůvky, maliny.

Výrobce neuvádí poměrné zastoupení surovin v % což je opravdu škoda. Pozitivně lze hodnotit přidání surovin jako jsou rajčata či borůvky. Tato receptura je zcela bez obilovin, vhodná i pro alergické psy, neobsahuje žádný z běžných alergenů.

Cena 114 Kč za 1 kg*. Protein 27  %, tuk 15 %. Receptura pro dospělé psy v běžné zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 12,2 kg balení.

Jaké krmivo s lososem tedy vybrat?

Ani o jednom z testovaných krmiv nelze říci, že by bylo vyloženě špatné. Je to ale dáno i tím, že jsme se zaměřili pouze krmiva superprémiová a holistická. Pro mne osobně jsou favoritem holistické receptury Marp a Barking Heads, které obsahují i čerstvého lososa a celkem je v nich více jak 40 % surovin z lososa. Navíc jsou doplněny o suroviny, které podpoří zdraví psa. Jejich cena není navíc o tolik vyšší. Velmi dobře dopadla také receptura Marp Natural Salmon pro štěňata Je škoda, že někteří výrobci neuvádějí poměrné zastoupení hlavních surovin v krmivu a u takových krmiv si nelze udělat kompletní představu o kvalitě. Budete-li mít jakoukoliv připomínku k tomuto článku, napište mi na sona@spokojenypes.cz.

Seznam doporučených produktů

Brzy bude dobře, nebojte! Ale napřed čtěte...

Potvrzuji, že moje domácí zvíře bylo vyšetřeno veterinářem, který na základě stanovené diagnózy doporučil užívání tohoto produktu.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud moje domácí zvíře dostává toto krmivo, doporučuje se nejméně jednou za 6 měsíců konzultovat užívání s veterinářem.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud se stav mého domácího zvířete při užívání tohoto produktu jakýmkoli způsobem zhorší, je třeba vyhledat okamžitou veterinární konzultaci.

Souhlasíte se všemi body?

Pro pokračování v nákupu si prosím přečtěte text výše a zaškrtněte ANO.

Ve vašem košíku nic není. Napravíte to?

PES KOČKA OSTATNÍ VET.DIETY

BARFujete?

Rádi vám dodáme pro vašeho chlupáče i mražené maso.

Tento sortiment však dokáže doručit jen naše doprava Rychlý Pes po Praze a blízkém okolí. Případně si zboží můžete vyzvednout osobně na naší prodejně v Říčanech. Děkujeme za pochopení.

Omlouváme se tímto té části smečky, která se u nás nenaBARFuje, ale dodávat mražené zboží není jen tak.

Dobrou chuť!
Potřebujete poradit? Blogujeme... Raději videa? Znáte Tlapka TV? Plemena / rasy psů

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

FacebookSledujte nás na Facebooku InstagramJsme i na Instagramu Naše ocenění
Splňujeme Nařízení EU 2019/6
o veterinárních léčivých přípravcích

Rychlý pes ®

Rychlý pes  je naše vlastní rozvážková služba po Praze, Brně a okolíDORUČENÍ ZAKÁZKY V DEN OBJEDNÁNÍ.

226 227 586 — Potřebujete pomocnou tlapku? Jsme tu pro vás. Pondělí až čtvrtek 8:00-18:00, pátek 8:00-17:00

Tím nejlepším oceněním je váš zájem!

  • 1. místo
  • 1. místo (2x)
  • 1. místo
  • 1. místo Chovatelství (5x)
  • Celkový vítěz

Platební metody