Vše pro vaše mazlíčky. Tlapku na to!

Domů

226 227 586 Volejte po-pá 8:00-17:00 Doprava nad 799 Kč ZDARMA Píšeme pro vás Tlapka TV

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Prosím se nebo si vytvořte bezplatnou registraci.

Remind

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené položky:

0
Menu

RECENZE: lososové receptury krmiv pro psy

RECENZE: lososové receptury krmiv pro psy

Datum: 14.1.2014 Fialková Soňa

Granule s masem z lososa patří k velmi oblíbeným. Losos je pro psy chuťově atraktivní a díky obsahu Omega 3 mastných kyselin příznivě působí na kvalitu kůže a srsti. Rybí maso obecně je velmi lehce stravitelné a obsahuje řadu minerálních látek a vitamínů. Losos je vhodným zdrojem bílkovin pro psy s potravní alergií. Narozdíl od masa kuřecího či hovězího se alergie na maso z lososa nevyskytuje. Neznamená to ale, že všechna krmiva s lososem jsou hypoalergenní! V přehledu sedmi "salmon" receptur od různých výrobců najdete hlavní přednosti a zápory jednotlivých krmiv s lososem.

Původ masa z lososa

Pokud bude pes denně dostávat granule z lososa a sní tedy poměrně velké množství této ryby, stálo by podle mne za to, vědět co nejvíce o kvalitě ryby, která byla v krmivu použita. Maso z divoce žijících lososů může obsahovat těžké kovy a toxické látky. Ryby chované na farmách jsou sice ušetřeny od negativního vlivu znečištěných oceánů, ale jsou často živeny granulemi, dostávají antibiotika… Ani u výrobků pro lidskou spotřebu nejsou k dispozici dostatečné informace o kvalitě a původu ryb. Lépe na tom nejsou ani krmiva pro psy. Zpravidla se tak musíme spokojit s pojmem "čerstvý losos" či "moučka z lososa". Dva z výrobců uvádějí maso ze skotského lososa. Neuvádějí však ale již, zda jde o skotského lososa z farem (údajně je levnější) anebo z volného moře. Obecně se ale uvádí skotský losos jako velmi kvalitní a pro skotsko tradiční produkt.

Jaká krmiva jsme vybrali do recenze

Do recenze jsme vybrali 9 značek krmiv v superprémiové či nejvyšší holistické kvalitě. 3 z recenzovaných receptur jsou tzv. All Life Stages (ALS), tedy výrobce je doporučuje pro všechny věkové i váhové kategorie psů. 4 receptury jsou určeny výhradně pro dospělé psy s normální aktivitou, jedna z receptur je určena výhradně pro psy v zátěži a dvě receptury jsou určeny přímo pro štěňata. Cena receptur s lososem se v době psaní recenze pohybovala od 83,50 Kč do 159 Kč za 1 kg krmiva. Věřím, že tento přehled lososových receptur ocení každý, kdo právě vybírá kvalitní krmivo pro svého psa. Krmiva jsou seřazena podle abecedy. 

Arden Grange s lososem a rýží

Arden Grange Adult Rich in Fresh Salmon and Rice je superprémiové krmivo vyrobené ve Velké Británii s lososem ze Skotska, Složení: čerstvé lososí maso (26%), rýže (26%), kuřecí masová moučka, kukuřice, řepné řízky, kuřecí tuk, kuřecí hydrolyzát, kvasnice, celá sušená vejce, rybí moučka, minerály, lněné semínko, rybí tuk, prebiotika FOS, prebiotika MOS, brusinky, extrakt z juky, glukosamin, MSM, chondroitin, nukleotidy.

Hlavní surovinou je čerstvý losos, celkem 26 % z objemu krmiva. Výrobce neuvádí, zda je použita rýže bílá či z nutričního hlediska vhodnější rýže celozrná. Předností je přírodní konzervace krmiva, obsah lněného semínka a prebiotik. Účinek nukleotidů je poměrně dobře popsán zde. Je škoda, že výrobce neuvádí procentuální zastoupení kuřecí masové moučky, kuřecího hydrolyzátu a rybí moučky. Je možné, že v součtu bude bílkovin pocházejících z kuřecího masa v krmivu více, než bílkovin původem z lososa. Obsah kuřete (v podobě moučky a hydrolyzátu) a kukuřice vylučuje použití krmiva u alergických psů

Cena 118 Kč za 1 kg*. Protein 25 %, Tuk 15 %. ALS receptura.

* Cena za 1 kg při nákupu 12 kg balení krmiva.

Barking Heads s lososem a brambory

Barking Heads Fusspot (Adult Salmon) je holistické krmivo, tedy krmivo nejvyšší třídy krmiv vyrobené ve Velké Británii. Složení: Vykostěný čerstvý losos min. 26%*, sušené brambory, sušené maso ze skotských lososů min. 14%*, hráškový škrob, oves, lososový olej 5%, slunečnicový olej, sladké brambory, přírodní aroma, mořské řasy, sušená rajčata, balíček péče o klouby a vazy Hip & Joint (glukosamin 350 mg/kg, MSM 350 mg/kg, chondroitin 240 mg/kg).

Barking Heads je holistické krmivo s 26 % skotského čerstvého lososa a 14 % sušeného masa ze skotského lososa (celkem 40 %) doplněné o zdraví prospěšné složky jako jsou mořské řasy či rajčata. Obsahuje také lososový olej (5 %). Ze všech porovnávaných krmiv obsahuje nejvyšší obsah glukosaminu, MSM a chondroitinu (podpora kloubní výživy). Neobsahuje žádný z alergenů (ani rýži), z obilovin je zastoupen oves (pozitivní účinky - mj. posiluje organismus, předchází zácpě).  Bez chemických konzervantů. Jde o velmi kvalitní holistické a hypoalergenní krmivo s vysokým obsahem lososa (45 %). 

Cena 120 Kč za 1 kg*. Protein 22 %, Tuk 16 %. Receptura pro dospělé psy v běžné zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 18 kg balení (u 12 kg cena vychází na 131 Kč za 1 kg).

Brit Care s lososem, rýží a brambory

Brit Care Salmon All Breed je superprémiové krmivo vyrobené v ČR.  Složení: losos, brambory, rýže, dehydratovaný protein z lososa, kuřecí tuk (chráněno tokoferoly), lososový olej, přírodní chuť, pivovarské kvasnice, sušená jablka, minerály, glukosamin sulfát (260 mg/kg), chondroitin sulfát (160 mg/kg), mannanoligosacharidy  (150 mg/kg), fruktooligosacharidy (100 mg/kg), extrakt z juky schidigera (80 mg/kg).

Hlavní surovinou v krmivu je losos, škoda ale, že výrobce neuvádí procentuální poměr ani původ lososa, procentuální poměr by bylo vhodné uvést i u brambor, rýže a lososové moučky. Opět by bylo zajímavé vědět, zda jde o rýži bílou či celorznou. Krmivo lze označit za hypoalergenní, neobsahuje žádný z častých alergenů. Není ale určeno pro psy s alergií na rýži. Krmivo je vhodně doplněno o lososový olej a kladně lze hodnotit, že výrobce uvádí obsah glukosaminu a chondroitinu.

Cena 86 Kč za 1 kg*. Protein 25 %, Tuk 15 %. Receptura pro dospělé psy v běžné zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 12 kg balení.

Brit Carnilove losos a bílá ryba

Brit Carnilove Salmon and White Fish je superprémiové krmivo vyrobené v ČR. Složení: lososový protein 25 %, moučka z lososa 22 %, brambory, moučka z bílých ryb 15 %, kuřecí tuk (přirozeně chráněno tokoferoly), bramborový protein, sušená jablka (zdroj fruktooligosacharidů), lososový olej 3 %, hydrolyzovaná kuřecí játra, pivovarské kvasnice, extrakt z bylin a ovoce 300 mg/kg (hroznové víno, rozmarýna, kurkuma, citrusové plody a hřebíček), hydrolyzované skořápky korýšů (zdroj glukosaminu), chondroitin sulfát, hydrolyzované kvasnice (zdroj mannanoligosacharidů), extrakt z juky schidigera, extrakt ze sušených brusinek 50 mg/kg, extrakt z granátového jablka 50 mg/kg

Krmivo obsahuje 47 % surovin z lososa, ale nikoliv z čerstvého lososa a není uveden ani původ lososa. Složení je doplněno 15 % o moučku z bílých ryb (není uveden druh ryby) a to z tohoto krmiva dělá recepturu s nejvyšším množstvím proteinů a tuku ze srovnávaných krmiv (spolu lososovým olejem je 65 % surovin v krmivu z lososa a ryb). Krmivo neobsahuje žádné obiloviny, problém při alergii by mohla způsobovat pouze kuřecí játra, sám výrobce krmivo neřadí mezi hypoalergenní. Krmivo je doplněno o lososový olej (3 %), extrakt z bylinek a ovoce za což výrobce chválíme. Škoda že není uveden přesný obsah glukosaminu a chondroitinu. Největším mínusem tohoto krmiva je absence čerstvého masa ve složení. Vzhledem k vysokému obsahu proteinů a tuku je vhodné pro psy v zátěži nikoliv pro psy s normální aktivitou.

 Cena 133 Kč za 1 kg*. Protein 31 %, Tuk 17 %. Určeno pro psy v zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 12 kg balení.

Calibra s lososem a brambory

Calibra Salmon and Potato je superprémiové krmivo vyrobené v ČR. Složení: losos (>21 %), brambory, rýže, drůbeží tuk, sušená jablka, pivovarské kvasnice, rýžové otruby, rýžový hydrolyzovaný protein, lososový olej, extrakt z juky, minerální látky, DL-metionin, L-lysin, mannan-oligosacharidy, frukto-oligosacharidy, organická měď, organický zinek, organický mangan, organický selen, biotin, niacin, pantotenan vápenatý, kyselina listová, cholinchlorid, vitamín A, vitamín D3, vitamín E (alfa-tokoferol).

Ze všech srovnávaných krmiv vychází Calibra s lososem cenově nejvýhodněji, zřejmě i s ohledem na obsah masa z lososa. Krmivo obsahuje 21 % lososa (pravděpodobně lososovou moučku). Kladně hodnotím přidání lososového oleje. Jde o hypoalergenní recepturu, ale problémy by některým psům mohla působit i rýže.  Je škoda, že výrobce neuvádí procentuální zastoupení brambor, lososového oleje, rýže, rýžových otrub a rýžového hydrolyzovaného proteinu.

Cena 83,5 Kč za 1 kg*. Protein 24 %, Tuk 15 %. Receptura pro dospělé psy v běžné zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 12 kg balení.

Marp Natural s lososem pro štěňata

Marp Salmon and Potato Puppy je superprémiové krmivo vyrobené ve Velké Británii pro českou společnost Pučálka s.r.o. Obsah bílkovin a tuků je přizpůsoben, aby optimálně podporoval růst štěňat. Krmivo je tedy určeno speciálně pro štěňata a to jak malých, tak středních i velkých plemen. Složení: Losos (23%), Brambory (14%), Lososová moučka (12%), Bramborová bílkovina, Ječmen, Oves, Drůbeží tuk, Hrášek, Řepné řízky, Lososová příchuť, Lososový olej, Minerály, Vitaminy.

Za skvělou cenu tato receptura obsahuje 34 % podíl lososa. Jedná se o hypoalergenní recepturu. Ječmen a oves nepatří mezi běžné alergeny, naopak jde o obiloviny s pozitivním vlivem na zdraví. Do krmiva je přidán lososový olej. Pozitivem je, že nejsou použity žádné chemické konzervanty. Velmi sympaticky působí složení, čisté, jednoduché a přírodní.

Cena 98 Kč za 1 kg*. Protein 27 %, Tuk 15 %. Receptura pro štěňata všech plemen.

* Cena za 1 kg při nákupu 18 kg balení. u 12 kg balení je cena 104 Kč za 1 kg.

Marp Holistic s lososem

Marp Holistic Salmon ALS Grain Free je holistické krmivo vyrobené ve Velké Británii pro českou společnosti Pučálka s.r.o., která je i tvůrcem této přírodní receptury. Složení: Losos 22%, Sušený losos 18%, Sladké brambory, Brambory, Hrách, Vejce, Lososový olej 4% (konzervován směsí tokoferolů a rozmarýnu), Lněné semínko, Vojtěška, Pivovarské kvasnice, Lososový vývar 2%, Hrášková vláknina, Minerály, Vitaminy, Fruktooligosacharidy, Rajčata, Lecitin, Taurin, Mořská řasa, Česnek, Šípek, Máta, Petržel, Anýz, Pískavice řecké seno.

Tato holistická receptura se kromě vysokého 40% obsahu masa z lososa (z toho 22 % je maso z čerstvého lososa) vyznačuje spoustou zdraví prospěšných surovin jako vojtěška, lecitin, taurin, mořská řasa, česnek… Navíc obsahuje 4 % lososového oleje a jako jediná také lososový vývar (2%). Receptura je přirozeně bez chemických konzervantů a také zcela bez obilovin. Jde o kvalitní hypoalergenní krmivo s vysokým obsahem surovin z lososa.

Cena 130,50 Kč za 1 kg*. Protein 29 %, Tuk 13 %. ALS receptura (vhodná i pro štěňata).

* Cena za 1 kg při nákupu 18 kg balení, u 12 kg balení je cena 139 Kč za 1 kg.

Orijen s lososem a brambory

Orijen Dog 6 Fish je kanadské krmivo. Složení: Čerstvé vykostěné maso lososa (23%), moučka z lososího masa (17%), moučka z masa sledě (17%), vykostěné maso sledě (5%), vykostěné maso candáta (5%), červenohnědé brambory, batata sladké brambory, hrách, lososí olej (4%) (konzervován vitamínem E), vykostěné maso síha (3%), vojtěška sušená na slunci, vykostěné maso platýse (3%), vykostěné maso štiky (3%), hrachová vláknina, organická hnědá mořská řasa, dýně, mrkev, špenát, listy tuřínu, jablka, brusinky, černý rybíz, kořen lékořice, kořen anděliky lékařské, pískavice řecké seno, květy měsíčku lékařského, sladký fenykl, listy máty peprné, květy měsíčku lékařského, smetanka lékařská, saturejka zahradní, rozmarýna lékařská, vitamínové doplňky (vitamín A, vitamín D3, vitamín E, niacin, vitamín C, thiamin mononitrát, riboflavin, vitamín B5, vitamín B6, kyselina listová, biotin, vitamín B12), minerální doplňky (chelát aminokyselin a železa, zinku, manganu, mědi a selenu), mikroorganismy druhu Lactobacillus acidophilus, a Enterococcus faecum .

Jde o recepturu, kde jsou obiloviny nahrazeny bramborami, tedy bezobilnou recepturu s 40 % obsahem lososa, přidaným olejem z lososa, dále je v krmivu dalších 6 druhů ryb a řada bylinek s pozitivním vlivem na zdraví. Jde o hypoalergenní krmivo. Kontroverzní je z hlediska obsahu tuku a proteinů.

Cena 159 Kč za 1 kg*. Protein 38 %, Tuk 18 %. Podle výrobce jde o ALS recepturu, překračuje však doporučené hodnoty proteinů a to i doporučené hodnoty pro psy v zátěži. Při příjmu většího množství proteinů než pes využije je část vyloučena močí a část se ukládá do těla v podobě tuku. U této receptury bych se tedy více obávala příbytku na váze. Nadměrné množství proteinů se nedoporučuje v případě problémů s ledvinami. Ačkoliv by samotný nadbytek proteinů neměl sám o sobě tyto problémy vyvolat.

* Cena za 1 kg při nákupu 13 kg balení.

Taste of The Wild s lososem

Taste of The Wild Pacific Stream je superprémiové krmivo pro dospělé psy všech plemen vyrobené v USA. Složení: Losos, rybí moučka z oceánských ryb, sladké brambory, brambory, řepkový olej, moučka z lososa, uzený losos, bramborová vláknina, přírodní aroma, sůl, cholin chlorid, Sušené kořínky čekanky, rajčata, borůvky, maliny, extrakt z juky, sušený Enterococcus faecium produktu kvašení , sušené produkt fermentace Lactobacillus acidophilus, sušený produkt fermentace Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum sušené produkt fermentace, sušený fermentační extrakt z Trichoderma longibrachiatum,…(kráceno).

Výrobce neuvádí poměrné zastoupení surovin v % což je opravdu škoda. Kontroverzně působí sůl, která je do krmiva přidávána, ale i uzený losos. Pozitivně lze hodnotit přidání surovin jako jsou rajčata či borůvky. Tato receptura je zcela bez obilovin, vhodná i pro alergické psy, neobsahuje žádný z běžných alergenů.

Cena 100 Kč za 1 kg*. Protein 25 %, Tuk 15 %. Receptura pro dospělé psy v běžné zátěži.

* Cena za 1 kg při nákupu 13,6 kg balení.

Taste of The Wild s lososem pro štěňata

Taste of The Wild Pacific Stream Puppy je superprémiové krmivo pro štěňata všech plemen vyrobené v USA. Složení: Losos, rybí moučka, sladké brambory, bramborová dřeň, hrachová mouka,oleje a tuky: rostlinný (řepkový olej), rajčatové mláto, uzený losos, moučka z lososa (zdrojDHA), sůl, cholinchlorid, přírodní směs tokoferolů, byliny:(sušený kořen čekanky), juka schidigera, zelenina: (rajčata),ovoce:( borůvky, maliny), sušený produkt fermentace Enterococcus faecium, sušený produkt fermentace Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, sušený extrakt fermentace Trichoderma longibrachiatum, vitamíny a minerály

Tato receptura je velmi podobná receptuře TOTW pro dospělé psy. Výrobce bohužel neuvádí poměr jednotlivých surovin. Zřejmě je změnou podílu surovin dosaženo vyššího obsahu bílkovin. Pro hodnocení receptury platí stejná pozitiva i výtky jako u receptury TOTW pro dospělé psy. 

Cena 103 Kč za 1 kg*. Protein 27 %, Tuk 15 %. Receptura pro štěňata všech plemen.

* Cena za 1 kg při nákupu 13,6 kg balení.

Jaké krmivo s lososem tedy vybrat?

Ani o jednom z testovaných krmiv nelze říci, že by bylo vyloženě špatné. Je to ale dáno i tím, že jsme se zaměřili pouze krmiva superprémiová a holistická. Pro mne osobně jsou favoritem holistické receptury Marp a Barking Heads, které obsahují i čerstvého lososa a celkem je v nich více jak 40 % surovin z lososa. Navíc jsou doplněny o suroviny, které podpoří zdraví psa. Jejich cena není navíc o tolik vyšší. Velmi dobře dopadla také receptura Marp Natural Salmon pro štěňata s 34% obsahem lososa. Je škoda, že někteří výrobci neuvádějí poměrné zastoupení hlavních surovin v krmivu a u takových krmiv si nelze udělat kompletní představu o kvalitě. Budete-li mít jakoukoliv připomínku k tomuto článku, napište mi na sona@spokojenypes.cz.

Seznam doporučených produktů

Floating Banner

Brzy bude dobře, nebojte! Ale napřed čtěte...

Potvrzuji, že moje domácí zvíře bylo vyšetřeno veterinářem, který na základě stanovené diagnózy doporučil užívání tohoto produktu.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud moje domácí zvíře dostává toto krmivo, doporučuje se nejméně jednou za 6 měsíců konzultovat užívání s veterinářem.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud se stav mého domácího zvířete při užívání tohoto produktu jakýmkoli způsobem zhorší, je třeba vyhledat okamžitou veterinární konzultaci.

Souhlasíte se všemi body?

Pro pokračování v nákupu si prosím přečtěte text výše a zaškrtněte ANO.

Ve vašem košíku nic není. Napravíte to?

PES KOČKA OSTATNÍ

Potřebujete poradit? Blogujeme... Raději videa? Znáte Tlapka TV? Plemena / rasy psů

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

Rychlý pesNOVINKA

Rychlý pes je naše vlastní rozvážková služba po Praze a okolíDORUČENÍ ZAKÁZKY V DEN OBJEDNÁNÍ.

226 227 586 — Potřebujete pomocnou tlapku? Jsme tu pro vás. Pondělí až pátek 8:00 — 17:00

Tím nejlepším oceněním je váš zájem!

  • 1. místo
  • 1. místo
  • 1. místo
  • 6. místo
  • 1. místo Hobby, 1. místo Chovatelství