Období hezkého počasí, které panuje od března do října, je skvělé. Ale bohužel nejen pro nás, ale také pro ty otravné potvůrky jménem klíšťata, která se snad každým rokem množí. Tito parazité nepředstavují bohužel jen to, že je budete muset pejskovi vyndavat z kožíšku, ale mohou být i nakažlivá. A proto je důležité svého pejska chránit, ideálně co nejdříve.
Já vždy na pejska používala pipetku, stejně jako většina majitelů malých chlupatců. Ale znáte to, občas jsem pipetku zapomněla aplikovat včas a v kožíšku jsem našla co? Přesně, odporně nacucaného klíšťáka. A tak jsem si řekla, co kdybych zkusila ten opěvovaný antiparazitní obojek Foresto?
„Obojek? Říkala si, že budu mít nový obojek? Jůůů!“
Zprvu se mi do toho moc nechtělo. Vlastně jsem se tomu pár let bránila. Přišlo mi divné, aby měl na procházce dva obojky a hlavně… protože Maxík spí se mnou v posteli, nějak jsem se štítila představy, že bude mít na krku obojek, který je napuštěn něčím, co odpuzuje parazity. Kolegové ze Spokopsa mě ale vyvedli od této hysterie, že to ničemu nevadí a že ten obojek je netoxický jak pro zvířátka, tak pro páníčky. A tak jsem si řekla, tak jo, zkusit to můžu.
Stačí nasadit a máte klid
Super na tom je, že v březnu nasadíte obojek a v říjnu ho sundáte. Nic víc neřešíte. V případě pipetky si musíte hlídat účinnost a v případě našeho Maxe se každý měsíc s hafanem perete při aplikaci 😀
„Tak co já vím, co si mi do té srsti vždycky dávala? Já tomu přeci nerozumím, i když mi to vysvětluješ jako dítěti. Chápeš, to? Ale ta piškůtková odměna vždycky byla moc fajn, to zase jo!“
Dělá jako by ty piškoty jinak nedostával, ale znáte to… 😀 Ale zpět k Forestu. Tento vysoce účinný antiparazitní obojek hubí dospělé i nevyvinuté jedince blech a klíšťat po dobu sedmi až osmi měsíců. Revoluční technologie obojku zajišťuje nepřetržité uvolňování malých dávek účinných látek do kůže psa, s postupem času se nesnižuje účinek obojku ani ochrana mazlíčka.
Během dvou let žádné klíště
A musím uznat, že po celé dvě sezóny Maxíček neměl ani jedno klíště (a ani blešky). To se nám s pipetkou nestávalo. Protože i když ji měl aplikovanou, tak jedno či dvě klíšťátka během léta přinesl. Takže jsme velice spokojení. Je tedy pravda, že můj psík nikdy nelítal ve vysoké trávě, ale klíšťata jsou všude, takže na to, aby ho hafan chytl, stačí i procházka a vlastně i chvilkové venčení.
„Jo, konečně mám od těch otravných klíšťat klid. I těch pár, co jsem měl, bylo nepříjemných. A ještě, když mi je panička vyndavala, to jsem vždycky vyváděl.“
Dvě velikosti a jednoduché použití
Na výběr máte ze dvou velikostí, a to 38 cm pro psí mrňousky a kočičky a 70 cm pro velké psíky. Takže si určitě vyberete. Použití je opravdu jednoduché. Obojek před nasazením vyjmete z ochranného sáčku, rozvinete ho a odstraníte případné kousky plastových spojek. A pak už ho jen nasadíte mazlíčkovi na krk tak, aby nebyl až moc utažený. Ideálka je, když pod obojek vsunete dva prsty. Volný konec obojku protáhnete poutkem a odstřihnete přesahující část ve vzdálenosti dva centimetry za poutkem. To je vše. A nezapomeňte! Obojek musí být stále nasazen po ochrannou dobu osmi měsíců.
Jak vidíte, my už antiparazitikum máme poctivě vyřešeno. Určitě doporučujeme i vám nasadit psíkovi ochranu co nejdříve, ať nemusíte zbytečně řešit nepříjemnosti 😊 A antiparazitnímu obojku Foresto jeden velký palec nahoru 👍
Shrnutí
+ obojek se jednoduše nasazuje
+ po nasazení se už nemusíte o nic starat
+ jedna z nejúčinnějších metod pro odpuzení klíštěte
+ finančně se vyplatí na rozdíl od pipet, které kupujete každý měsíc
+ nezapáchá, je voděodolný
- pejsek ho musí mít na sobě skoro tři čtvrtě roku neustále, a to i při spaní
Foto: Anna Štochlová