Vše pro vaše mazlíčky. Tlapku na to!

Domů

226 227 586 Volejte po-čt 8:00-18:00,
pá 8:00-17:00
Doprava ZDARMA  již od 999 Kč Píšeme pro vás Tlapka TV

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Prosím se nebo si vytvořte bezplatnou registraci.

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené položky:

0
Menu

Králíci střední 🐰

Máte toto plemeno? Dejte mu hlas
Králíci střední 🐰

🐰 Králíci středních plemen jsou mazliví, poměrně aktivní a zvídaví

Plemena králíků se dělí na velká, střední a malá. Nyní bude pozornost věnována těm středně velkým, která patří mezi nejrozšířenější. Do této skupiny spadá snad nejvíce plemen, určitě každý známe nějaké. Pojďme se tedy na ně podívat podrobněji.
Chcete mít fotku vašeho chlupáče v galerii? Stačí poslat...
Rychlá navigace - obsah

Historie

Králíci všeobecně pochází z oblasti Španělska, jejich domestikace je zaznamenána již v 1. století před naším letopočtem. Již od pravěku byli velmi vyhledávanou lovnou zvěří, dali se snadno ulovit, nebyli nebezpeční a byla z nich i kůže. Staří Římané chovali králíky již v oborách, králičí maso bylo pro ně mimořádnou pochoutkou. Na Baleárech se jim ale chov vymkl z rukou a došlo k přemnožení. Králíků bylo tolik, že likvidaci dostala na starosti armáda. Ve středověku se králíci chovali již v hospodářstvích, kde většinou pobíhali na volno a živili se tím, co koním a kravám vypadlo ze žlabu. Jejich chovu nebyla věnována žádná zásadní péče. Časem se měnil i důvod chovu králíků. V Anglii okolo 17. století byl chov rozšířen s cílem získání kvalitní kožešiny, v 19. století se ale králíci chovali především kvůli masu. Zájmovému chovu králíků se začalo dařit až na sklonku 19. století, především v Anglii a Francii. Tradice chovu králíků v České republice je více než dvousetletá. Během první a druhé světové války se do Čech dostalo mnoho králičích plemen a jejich chov se velice rozšířil. Samozřejmě pro dostupnost masa. Teprve až kolem roku 1966 se veřejnost začala zajímat o různá čistokrevná plemena, složením jejich krmiva a kvalitním chovem celkově. Začaly vznikat různé chovné farmy, spolky, výstavy i soutěže a naplno se rozjel chov králíků jako rodinných společníků, nikoli pouze jako hospodářského zvířete. A právě chovem a šlechtěním vznikla i skupina velkých králíků. 


Do Čech se králíčci prvně dostali z dnešního Německa, kde se králík řekne Kaninchen, postupně lidovou etymologií se vyvinul název králík. Svou zásluhu na tom má i záměna slova Kaninchen za Königchen, kdy König znamená „král“. 

Chování a temperament

Středně velcí králíci jsou o něco aktivnější než jejich větší příbuzní. Obecně lze říci, že čím menší, tím aktivnější. I zde ale platí, že pokud je králík od mala zvykán na lidskou společnost, chování a dotek, je skvělým mazlíčkem. Králíci nejsou samotáři, takže vítají jakoukoli společnost, navíc lidi mají v oblibě. Střední plemena králíků jako mazlíčky a parťáky chováme hlavně v případě, že s nimi chceme jezdit po výstavách anebo sportovat. Ano, sportovat. Nemyslíme tím, že si půjdete spolu zabruslit nebo hrát tenis, ale takový králičí hop je doménou hlavně středních králíků. Velmi dobře se cvičí, mají spoustu energie a rádi ji za nějakou dobrotu využijí například u skákání. Králíci jsou milá a neagresivní zvířata, pokud nepočítáme dupání a občasné poskakování, tak jsou i tiší. Rádi se nechají pohladit, pochovat, jen pozor na drápky. 

Vzhled 

Vzhled králíků středních plemen se na první pohled nijak zásadně neliší od ostatních druhů. Dokonce největší zástupce středních plemen můžete díky jeho velikosti mylně zařadit do králíků velkých. Tvar těla, hmotnost, tvar a velikost uší, to vše může být na první dobrou téměř totožné. Pokud ale budete vzhled sledovat více, všimnete si trochu méně zavalitých tvarů těla, spíše vzpřímených uší, aktivnějšího chování a velmi dobře osvaleného těla s širší hrudí. Vždy mají ale velmi silné nohy a kratší krk.


Anglický beran (AB) - Anglický beran má velké svěšené uši, která mají otvory obrácené dopředu. Má vůbec největší uši ze všech plemen králíků. Snadno jej tak poznáte. Uvidíte ho spíše ale jen na obrázku, jde o velmi vzácné plemeno, ročně se registruje jen pár mláďat, v roce 2019 jich bylo osmnáct. Hmotnost v dospělosti je 4,25 až 5,25 kg, běžně ale mají kolem 4,5 kg. Srst je krátká a má mnoho různých barevných variant. 


Míšeňský beran (MB) - Stejně jako další berani má svěšené uši. Ty jsou ale pevné a otvor nesměřuje dopředu. Mají širokou hlavu, výrazně zavalité tělo. Dorůstají hmotnosti 4,5 až 5,5 kg, mají krátkou srst a uznává se pouze ve stříbřitých tónech. Jde o nenáročné, ale vzácné plemeno. Vyskytuje se v počtech jednotlivých kusů, maximálně málo desítkách kusů. 


Francouzský stříbřitý (Fs) - Francouzský stříbřitý králík patří mezi velmi vzácná plemena, v roce 2019 u nás byla registrována pouze čtyři mláďata. Je stříbřitý s tmavými partiemi, kterými jsou zejména uši, tlapky a oblast nosu. Tělo je mírně protáhlé, lehce zavalité, uši jsou vzpřímené a dosahují až 14,5 cm délky. Dorůstá do hmotnosti 4,5 až 5,5 kg. Oči jsou vždy tmavě hnědé.


Velký světlý stříbřitý (Vss) - Toto plemeno zná asi většina z nás, minimálně ti, kdo u babičky koukali do králíkárny. Vss je velmi rozšířené a oblíbené plemeno. Je celý šedo stříbrný, tělo má mohutné, válcovité a dobře osvalené. Uši jsou vzpřímené. Srst je pesíkovaná, laicky můžeme říci, že je melírovaná. Na dotek heboučká, kratší. Vss má dle standardu hmotnost 4,5 až 5,5 kg a tmavě hnědé oči. 


Německý velký stříbřitý (Nvs) - Opět spíše vzácné plemeno, které pochází skutečně z Německa. Tmavě šedo stříbrné plemeno se zavalitým tělem, válcovitého tvaru, rovnoměrně a velmi dobře osvalené. Hlava je silná s širokým čelem. Uši jsou vzpřímené, pevné a měří do 14,0 cm. Dospělý jedinec má 4,25 až 5,25 kg, běžná hmotnost je ale 4,5 kg. Srst je kratší, znakem je stříbřitost. Hlavní barva je divoce zbarvená, černá, modrá, havanovitá anebo žlutá. Stříbřitost má na svědomí opět zbarvení některých pesíků.


Činčila velká (Čv) - Činčila velká patří mezi nejběžnější a nejrozšířenější králičí plemena u nás. Její chov je velmi nenáročný, dá se doporučit i začátečníkům. Hmotnost se běžně pohybuje mezi 4,5 a 5,5 kg, nejčastěji je to ale hmotnost okolo 5 kg. Srst je krátká, měkká, činčilově zbarvená, kdy svrchní část je šedo modrá s černým stínováním. Oči jsou vždy tmavě hnědé. Uši jsou v pozici vzpřímené, hlava silná a široká, tělo je výrazně mohutné a zavalité. 


Činčila velká modrá (Čvm) - Jde o velmi mladé plemeno, jeho šlechtění započalo až v roce 1998 a uznané bylo v roce 2006. Stavbou těla, vzhledem i ušima je téměř shodná s činčilou velkou, ale jak název říká, má modře činčilovou srst. Hmotnostně se pohybuje od 4,5 do 5,5 kg, ale oči má zpravidla šedomodré.


Meklenburský strakáč (Ms) - Meklenburský strakáč je velice hezké plemeno králíka. Především v červeném provedení. Dle názvu lze snadno odvodit, že jeho srst je strakatá. Chov je snadný a oblíbenost tohoto plemene je vysoká a navíc stále roste. Tělo má zavalité, válcovitého tvaru, rovnoměrně osvalené, hlava je výrazná a široká. Vzpřímené uši dorůstají délky 14,5 cm a hmotnost se pohybuje nejčastěji okolo 5 kg.

 

Vídeňský modrý (Vm) - Vídeňský modrý králík je velmi oblíbený, rozšířený, je nenáročný na chov a má velmi příjemný vzhled. Vyznačuje se tmavě modrým zbarvením, je o něco menší, zpravidla dorůstá hmotnosti okolo 4,5 kg. Má výraznou a širokou hlavu, zavalité válcovité tělo, vzpřímené uši dorůstají do přibližně 13 cm. Tato charakteristika je společná všem králíkům nesoucím jméno Vídeňský. Srst je krátká, tmavá a spíše matná, oči zpravidla šedo modré.


Vídeňský černý (Vč) - Vídeňský černý má stejnou charakteristiku jako Vídeňský modrý. Jak bylo řečeno, tělo, uši, chov a další jsou shodné. Liší se pouze barvou srsti a barvou očí. Srst je temně černá s mírným leskem a oči tmavě hnědé.


Vídeňský bílý (Vb) - Vídeňský bílý má také typickou charakteristiku pro Vídeňské králíky. Uši dorůstají cca do 12 cm a zbarvení srsti je čistě bílé, oči má modré. Plemeno Vídeňský bílý je ze všech Vídeňských nejméně rozšířený.


Vídeňský šedý (Vš) - I Vídeňský šedý má stejné tělo, hlavu i uši. Opět je jediným rozlišným znakem jeho zbarvení srsti a očí. Nenechme se ale zmýlit, barva je ve skutečnosti hnědá se stínováním. Samotná podsada je ale modrá. Oči mají tmavě hnědou barvu. 


Vídeňský modrošedý (Vmš) - Poslední zástupce Vídeňských králíků je modrošedý. Jeho srst je divoce modrá, zátylkový klín je do hněda, oči šedo modré. Modrošedá varianta se vyskytuje spíše ojediněle, nicméně na chov tento králík také náročný není.


Hototský bílý (Hb) - Hototský bílý králík je nezaměnitelný. Má čistě bílou srst a kolem očí tmavě černé kruhy. Tělo s polovysokým postojem je zavalité, válcovité, krásně rovnoměrně osvalené. V čele i nose je hlava širší, oči jsou tmavě hnědé. Standardní hmotnost je mezi 4 a 5 kg. Uši dorůstají do 12 až 13 cm. Srst je krátká s plemenným znakem hototské strakatosti. Tím jsou 3 až 5 mm široké kroužky kolem očí v černé barvě, zbytek těla je výhradně bílý. 


Český albín (ČA) - Český albín je běžně chované plemeno bez zvláštních nároků. Má velmi kvalitní kožešinu. Mírně protáhlé tělo s delším hřbetem zakrývá čistě bílá srst, mírně protažená hlava je v oblasti čela i nosu širší. Dorůstá hmotnosti 4 až 5 kg a vzpřímené uši mají délku okolo 12,5 cm. Oči jsou zpravidla červené.


Novozélandský červený (Nč) - Sytě červené plemeno, které ihned zaujme. Jde o velmi vzhledného králíka s válcovitým a mírně zavalitým tělem. Hlava je celkově široká a uši jsou vzpřímené, v délce 11 až 12,5 cm. Oči jsou tmavě hnědé. Jde o často chované plemeno, je nenáročné a těší se stále rostoucí popularitě.


Novozélandský bílý (Nb) - Novozélandský bílý králík je v České republice běžně chovaným plemenem. Tělo je výrazně zavalité, mohutné, válcovitého tvaru, rovnoměrně osvalené, bez dobře viditelného krku. Srst je krátká, čistě bílá, oči červené. Uši jsou mimořádně pevné, vzpřímené a dorůstají délky 10 až 11 cm. Hmotnost se pohybuje u dospělého jedince mezi 4 a 5 kg. 


Burgundský (Bu) - Burgundský králík je také velmi krásné plemeno. Je běžně dostupné a často chované. Barva jeho krátké srsti je příjemně žlutá, má protáhlejší tělo s delším hřbetem, kvalitní osvalení a polovysoký postoj. Uši jsou vzpřímené a pevné, měří zpravidla 12,0 až 14,0 cm. Hmotnost dospělého jedince je podle standardu 4,25 až 5,25 kg. Obecně platí, že čím sytější žlutá barva srsti, tím lepší. Oči jsou vždy hnědé.


Kuní velký (Kuv) - Ačkoliv jde o nenáročné plemeno, není příliš rozšířené. Typickým znakem je tzv. kuní modré nebo kuní hnědé zbarvení, kdy okrajové části těla jsou tmavší. Zpravidla čelo, uši, nohy a ocásek. Na hřbetě je jasný kuní pruh v modré nebo hnědé barvě. Uši jsou vzpřímené, dorůstají délky 11 až 12 cm. Tvar těla je válcovitý, zavalitý a osvalení je rovnoměrné. Oči mohou mít barvu tmavě hnědou nebo šedomodrou, zornice je ale karmínová a výrazná. 


Siamský velký (Siv) - Ačkoli není Siamský velký králík tolik běžný, jde o české plemeno. Jeho zbarvení nese siamské znaky, to znamená, že okrajové části jsou tmavší než zbytek těla, který bývá v pastelovém odstínu. Tělo je rovnoměrně osvalené, válcovité a zavalité. Hlava je široká a výrazná, uši vzpřímené v délce 11 až 12 cm. Hmotnost v dospělosti dosahuje přibližně 4,5 kg, standard udává 4 až 5 kg. Srst je krátká, okrajové části těla jsou nahnědlé nebo šedomodré.


Kalifornský (Kal) - Plemeno Kalifornský králík je jedním z nejrozšířenějších u nás. Určitě jste ho už viděli, typickým znakem jsou černé uši, černé tlapky i ocásek a černé místo u čenichu. Pokud tyto znaky nejsou černé, tak budou modré nebo havanovité. Tělo tohoto králíka je zpravidla válcovité a zavalité, dobře osvalené, proto také vysoká obliba. Srst je krátká, hmotnost se pohybuje mezi 4 a 5 kg. Oči jsou červené. Zvláštností tohoto plemene je náchylnost na sluneční svit. Ten může způsobit reznutí srsti. 


Nitranský (Ni) - Nitranský králík se považuje za vzácně se vyskytující plemeno. Plemennou odlišností jsou ruské znaky v modré barvě. Hlava je široká ve všech částech, tělo je zavalité a válcovité, s dobrým osvalením. Uši jsou pevné, vzpřímené, v délce 11 až 12 cm. Srst je krátká, s ruskými znaky, kdy okrajové části jsou modré a zbytek těla bílý. Oči jsou červené.


Zemplínský (Ze) - Velmi krásné plemeno králíka s pastelově červenou barvou srsti, s lehce modrým nádechem. Jde o vzácné plemeno, které není vhodné pro začínající chovatele. Dle standardu by měla hmotnost dospělého jedince být v rozmezí 4,25 až 5,25 kg. Uši jsou vzpřímené, dorůstající délky 11 až 12 cm. Jako většina středních plemen má i Zemplínský zavalité a válcovité tělo se širokou hlavou a plnými skráněmi. 


Japonský (J) - Japonský králík je plemeno, které si s žádným jiným nespletete. Plemenným znakem je pravidelná dvoubarevná kresba srsti. Buď se žlutooranžový nebo bílým podkladem. Kresba je v pruzích, takže Japonský králík vypadá trochu jako zebra v hnědém provedení. Je ale velmi náročný na chov, jeho výskyt je tak zcela ojedinělý a na živo se s ním zřejmě nesetkáte. Je o něco menší než většina středních králíků, jeho hmotnost dosahuje zpravidla 4 kg. Tvar těla je mírně zavalitý, válcovité, dobře a rovnoměrně osvalené. Hlava je silná, široká, uši vzpřímené o délce 11 až 13 cm. Hlava je barevně rozpůlená, a to ve středu, kdy barva uší je střídavá. Například vlevo žlutá polovina hlavy a k ní černé ucho.


Tříbarevný strakáč (TS) - Toto plemeno je podobné Českému strakáči, je strakatý, ale skvrny jsou černožluté. Jedná se o vzácné plemeno, určené pro zkušené chovatele. Hmotnost se pohybuje mezi 3,75 a 4,75 kg, tělo je mírně zavalité a válcovité. Vzpřímené uši dorůstají do délky až 13 cm. Zpět k barvě srsti - podkladová barva je vždy bílá, kresba na hlavě se skládá z pravidelných očních kroužků, skráňových skvrn, motýlku na nose a pigmentovaných uší. Ke kresbě těla náleží nepřerušovaný hřbetní pruh. Drápky jsou čistě bílé a oči hnědé.


Český luštič (ČL) - Český luštič není často chovaným plemen, ale na chov náročný není. Barva srsti je špinavě žlutá, v místech, kde je srst kratší, je barva tmavší. Jedná se o menší plemeno, běžně dorůstá hmotnosti kolem 3,75 kg. Tělo je typicky válcovité, mírně zavalité, dobře osvalené s polovysokým postojem. Uši jsou vzpřímené a dorůstají do délky 12 cm. Oči jsou hnědo modré nebo šedo modré. 


Český strakáč (ČS) - Český strakáč, ačkoli to není zrovna snadno chovatelné plemeno, je velmi oblíbený a poměrně rozšířený. Dle názvu je jasné, že srst je strakatá, dokonce je uznána ve 23 různých barevných rázech. Zavalité tělo, válcovitého tvaru, rovnoměrně osvalené, s výraznou hlavou a polovysokým postoje. Uši jsou vždy vzpřímené, dorůstají do délky 10 až 11 cm. Srst je krátká, s pravidelnou anglickou strakatostí (lokus K), podkladová barva je bílá. Na hřbetu je silný nepřerušovaný pruh. Znaky musí být jasně patrné, ohraničené a na boku se musí vyskytovat v počtu 4 až 6. Barva očí odpovídá barevně k srsti a drápky jsou zpravidla bílé.


Aljaška (Al) - Nenáročné, méně často se vyskytující plemeno čistě černé barvy. Tělo je výrazně zavalité, válcovité, velmi dobře osvalené. Hlava je výrazná, široká, uši vzpřímené o délce do 11 cm. Zvláštností Aljašky je velmi hustá srst s pevnými pesíky, krásný lesk a mimořádná kvalita srsti. Dorůstá zpravidla hmotnosti kolem 3,5 kg, oči jsou vždy hnědé.


Havana (Ha) - Havana je vzhledově velmi milé plemeno, nenáročné na chov ale ne příliš rozšířené. Barva srsti je sytě a tmavě hnědá. Hmotnost dospělého jedince dosahuje přibližně 3,5 kg, tělo je značně zavalité, válcovité a taktéž rovnoměrně osvalené, hlava je velmi výrazná a široká. Uši o délce 12 cm jsou vzpřímené. Duhovka očí je hnědá, zornice černá s krásným mírným fialovo červeným odleskem. 


Durynský (Du) - Durynský králík má jemné hnědo oranžové zbarvení s kamzičími znaky, které jsou jemně ohraničené, pesíky mají tmavé konce. Hmotnost dospělého jedince se pohybuje okolo 4 kg, přípustná hmotnost je 3,50 až 4,25 kg. Tělo je rovnoměrně osvalené, zavalité a válcovité, hlava je široká se vzpřímenýma ušima o délce 10 až 12 cm. Oči má vždy hnědé.


Bílopesíkatý (Bí) - Nádherný králík nezaměnitelného vzhledu. Jeho barva je černá, zajímavostí a plemenným znakem je pak bílé pesíkování, bílé olemování nozder a skrání, mezisaničí, úzké oční kroužky, lemování uší i jejich vnitřních stran, vnitřní plochy hrudních a pánevních končetin, malý zátylkový klín, dvě skvrny u kořene uší, břicho a spodina pírka a ještě bílé konečky pesíků na bocích do poloviny výšky boků; prsty jsou bíle lemovány, prsa jsou promíšena. Základní barvou je černá, vyskytuje se ale také modrá a havanovitá a marburská. Tělo je válcovité, zavalité ale elegantní, s výraznou a plnou hlavou, uši jsou vzpřímené, velmi pevné a dorůstají do délky 10 až 12 cm. Dorůstá do cca 4 kg. Jde o vzácně chované plemeno, ale není náročné na chov.


Moravský bílý hnědooký (Mbh) - Nenáročné plemeno Moravského bílého hnědookého králíka je, jak název říká, čistě bílé s hnědýma očima. Standart udává hmotnost 3,25 až 4,25 kg, ale běžně dorůstají spíše k 3,5 kg. Má normální krátkou srst s bílou podsadou, tělo je zavalité, dobře osvalené a spíše válcovité. 


Zaječí (Za) - Nezaměnitelné plemeno, které také poznáte na první dobrou. Vysoký postoj, štíhlé a dlouhé tělo s výraznou hrudí, dobře osvalenými zády, špičatá trojúhelníková hlava, uši jsou vzpřímené o délce až 14 cm. Srst je velmi přilehlá k tělu, její barva má hned několik provedení. V dospělosti se hmotnost pohybuje okolo 4 kg.


Sportovní králík - Jde o sportovního rexe, který je temperamentní a aktivní, chová se především pro sportovní účely. Především králičí hop. Určitě volte ale jedince s PP, který má výkonné rodiče. Tak si zajistíte jedince s dobrým předpokladem. Jelikož se ale chová pro sportovní výkon a ne vzhled, není jasně dána barva, vzhled ani přesné hmotnostní rozmezí. 

Péče a životní podmínky

Chov a péče o středně velké králíky je prakticky stejná jako u jinak velkých králíků. Jen se liší především velikost výběhu. Tedy ta minimální, za více prostoru bude králíček vždy jedině rád. Při chovu doma, což je u těchto plemen častější, volte prostornou klec. Měla by být minimálně 2,5x delší než tělo králíka. Zajištěn musí být i volný výběh. Buď velká ohrádka, rozběh po bytě nebo pravidelný pobyt venku v trávě, ale v zakrytém výběhu. V tomto případě určitě nepodceňte antiparazitní ochranu. Pro chov venku volte prostorný a zateplený kotec s neomezeným přístupem do výběhu. Doporučujeme ale pro bezpečí králíčků volit pevné a kvalitní materiály a kotec s výběhem mít pevně ukotvený k zemi, ideálně se základy. Králíček se může zkoušet podhrabat anebo může ohrádku přizvednout a zranit se. Výběh musí nabízet alespoň 3 m na jednoho králíčka. Ve výběhu i kleci mějte aktivity. Střední plemena jsou totiž nejen mazlivá, ale poměrně aktivní a zvídavá a chtějí si hrát a bavit se. Takže různé prolézací domečky, okusovací věci, míčky a přelézačky. 


Krmivo volíme kvalitní. Přeci jen, nejde o 50kg psa, takže spotřeba krmiva je malá, a proto si dopřejeme ten luxus, že volíme to nejlepší. A pokud máte s králíčkem sportovní ambice, je to nutné.


Králíci nejsou všeobecně nároční na chov, pokud jim dopřejete pravidelnou veterinární péči, kvalitní krmivo a vřelou náruč, budou spokojení. Je nutné ale zdůraznit, že střední plemena králíků si potrpí na čistotu. Misek, klece, kotce, výběhu i podestýlky. Zkrátka vše musí být suché, čisté a udržované. Při volném pohybu v bytě nezapomínejte na to, že králík může začít hlodat, na co přijde. Vedle materiálních škod může jít také o zdraví nebo dokonce život králíka. Proto hlídejte, že nemá přístup k elektrické zásuvce, kabelům, chemii a podobně.

Zdraví

Králíci všeobecně platí za zdravá a odolná zvířata. Nemají ani žádné zvláštní sklony k určitým onemocněním. Nejznámějším strašákem je králičí mor a myxomatóza. Na obě tyto choroby se ale králíci očkují v mláděcím věku a nakazit se tak nemohou. Zřídka vyskytující se nemoci jsou ušní svrab, infekční rýma a potíže spojené s trávením. Mimo trávicích potíží se jedná o choroby, které si králíci předávají. Pokud máte uzavřený chov, nemusíte se obávat. U plemen, která jsou více žravá a méně aktivní, hrozí ztloustnutí. To samozřejmě neprospívá nikomu a ničemu, trpí orgány i pohybový aparát. Proto nepřekrmujeme!

Krmení

Nemusíte zjišťovat speciální suroviny, jedinečné požadavky plemene - většina plemen středních králíků je na surovinové složení krmiva nenáročná. Proto dbáme kvality. Volíme krmnou směs, nejlépe vám poradí chovatel, od kterého králíčka máte. Tu doplňte čerstvými bylinkami, trávou, zeleninou, jetelem a také salátem, občas přidejte kousek ovoce. V zásobě mějte sušenou zeleninu. Suché seno a čerstvá čistá voda je nezbytností po celý den. Doporučujeme vodu podávat v těžké, ideálně kameninové misce. Pití z misky je pro králíky příjemnější než ze svislých pítek. Králíci nemají pravidelný režim v krmení, vyhovuje jim stálý přísun krmiva v malém množství. Takže vlastně se může zdát, že celý den uždibují. Je to ale jejich přirozený a pohodový styl krmení. 


Nejoblíbenější produkty štěňat tohoto plemene

Brzy bude dobře, nebojte! Ale napřed čtěte...

Potvrzuji, že moje domácí zvíře bylo vyšetřeno veterinářem, který na základě stanovené diagnózy doporučil užívání tohoto produktu.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud moje domácí zvíře dostává toto krmivo, doporučuje se nejméně jednou za 6 měsíců konzultovat užívání s veterinářem.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud se stav mého domácího zvířete při užívání tohoto produktu jakýmkoli způsobem zhorší, je třeba vyhledat okamžitou veterinární konzultaci.

Souhlasíte se všemi body?

Pro pokračování v nákupu si prosím přečtěte text výše a zaškrtněte ANO.

Ve vašem košíku nic není. Napravíte to?

PES KOČKA OSTATNÍ VET.DIETY

BARFujete?

Rádi vám dodáme pro vašeho chlupáče i mražené maso.

Tento sortiment však dokáže doručit jen naše doprava Rychlý Pes po Praze a blízkém okolí. Případně si zboží můžete vyzvednout osobně na našich vybraných prodejnách v Praze v ul. Na Pankráci a v Říčanech. Děkujeme za pochopení.

Omlouváme se tímto té části smečky, která se u nás nenaBARFuje, ale dodávat mražené zboží není jen tak.

Dobrou chuť!
Potřebujete poradit? Blogujeme... Raději videa? Znáte Tlapka TV? Plemena / rasy psů

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

FacebookSledujte nás na Facebooku InstagramJsme i na Instagramu Naše ocenění
Splňujeme Nařízení EU 2019/6
o veterinárních léčivých přípravcích

Rychlý pes ®

Rychlý pes  je naše vlastní rozvážková služba po Praze, Brně a okolíDORUČENÍ ZAKÁZKY V DEN OBJEDNÁNÍ.

226 227 586 — Potřebujete pomocnou tlapku? Jsme tu pro vás. Pondělí až čtvrtek 8:00-18:00, pátek 8:00-17:00

Tím nejlepším oceněním je váš zájem!

  • 1. místo
  • 1. místo (2x)
  • 1. místo
  • 1. místo Chovatelství (5x)
  • Celkový vítěz

Platební metody