Botičky Non-stop Protector Bootie jsou navržené, jak už název napovídá, pro ochranu psích paciček. Mají několik funkčních předností, díky kterým strčí do kapsy kdejakou konkurenci. Zkráceně řečeno – dobře drží, nekloužou a navíc – nepromoknou! Botičky jsou měkké a jejich vnitřek je tvořen bezešvým materiálem, který pejska nedře a umožní dobrý kontakt s povrchem (ptala jsem se ho, nebojte). Při pohledu na Ragiho je vidět, že mu botičky ve spokojeném životě nijak nepřekáží. Při běžné chůzi, v klusu, ani při běhu za letícím míčkem. Dala bych ruku do ohně za to, že po chviličce prvotní nejistoty zapomněl, že vůbec nějaké má.
„Vypadá to jako kouzelný měšec na pamlsky... a jsou dokonce čtyři! Tak to jó, dej to sem.”
Botičky Non-stop disponují speciální nitrilovou pogumovanou vrstvou, díky které nekloužou ani na kluzkém povrchu. A hlavně! Díky této vymakané vrstvičce jsou botičky voděodolné. Nevyleká je tak procházka kaluží ani jemný déšť. Jelikož jsme doposud měli na procházkách štěstí a jakýkoliv déšť se nám mihnul obloukem, nemohla jsem voděodolnost botiček vyzkoušet naostro. Avšak při rychlém (a ne příliš profesionálním) testu ponoření do vody zůstaly botičky uvnitř skutečně suché.
Jak vykročit správnou nohou
Ragi je zvyklý na manipulaci s tlapkami, stříhání drápků mu nedělá žádný problém. Věřila jsem tak, že ani za obutí čtyřech botiček od něho žádný extra naštvaný výraz neobdržím. No, v tom jsem se trošku zmýlila, ale Ragi alespoň poslušně stál a nechal, ať konám, co je třeba. Botičky jsem obouvala ve stoje. Přední nožky daly trošku zabrat, botičky musíte totiž obout na doraz, aby psovi neodstávaly, dobře držely a chodilo se mu v nich co nejpohodlněji. Nazutí botiček na předních nožkách trošku znesnadňuje dráp prvního prstu. Dejte pozor, ať ho při nasazování omylem neohnete.
„Nevím jak ty, ale já si myslím, že jakmile se na tu nohu postavím, tak něco bouchne.”
Zadní nožky šly už rychleji. Díky pružnému suchému zipu můžete botičky pořádně utáhnout (samozřejmě s citem, ale nebojte se toho). Ragimu jsem je zprvu příliš neutahovala, bála jsem se totiž, abych mu nožku svým talentem náhodou nepřiškrtila. Nestalo se tak. Naopak, jedna botička se při procházce vydala svou vlastní cestou. Naštěstí to dopadlo dobře, našly jsme se a já aspoň nemusela přemýšlet, jak ze ztráty botičky po pěti minutách udělám vtipnou historku.
Jakmile jsem Ragimu botičky kolem nožek pevně utáhla, zůstaly na svém místě po celou dobu, kdy je měl na sobě. Což nám se zastávkou na oběd dalo dohromady nějakých pět hodin. To je celkem slušné skóre 😊 Nebudu lhát, první obutí je poměrně vtipná záležitost. Jakmile nazujete všechny čtyři botičky, potřebuje pejsek chvíli čas, aby se s novou situací vyrovnal. Ragiho jsem odměňovala pamlskama, jásala jsem při každých pár krůčcích a po chvilce už chodil jak generál.
Kdy se takové botičky hodí?
Jelikož před námi byla dovolená v prosluněné Itálii, tak využití botiček bylo jasné. Centra měst jsou sice krásná, ale taky pěkně rozpálená a mnohdy se na přelidněných náměstích nemáte před sluníčkem kam schovat. Ragimu jsme tak rovnou po výstupu z auta botičky nasadili a se značně menšími obavami před horkým chodníkem jsme vyrazili. Vždy po pár minutách jsem na Ragiho mrkla a ujistila se, že má stále všechny čtyři při sobě. Po pár odzkoušeních už jsem se nebála mu je pořádně utáhnout, takže hledání ztracené botičky ve změti italských uliček se naštěstí nekonalo.
„Při pohledu na mě se lidi usmívají, no není to krásný. Život je krásný. Pampadam.”
Kromě rozpáleného asfaltu, dlaždiček a dalších variant horkých chodníků se botičky Non-stop Protector Bootie doporučují i na horskou turistiku, dogtrekking nebo dokonce na mushing. Díky svému vysokostupňovému anti-cut materiálu ochrání před ostrými povrchy a skleněnými střepy. Tuto vlastnost jsme taky na vlastní pěst nevyzkoušeli, ale je fajn vědět, že psovi nic nehrozí. Skvěle se hodí i v zimě na posolené chodníky. Některým pejskům může sůl na polštářcích nadělat pěknou paseku. No a v neposlední řadě se vždy hodí mít je s sebou na jakoukoliv delší túru, kde by se váš pejsek mohl zranit. Botička ochrání poraněný polštářek nebo drápek, aby se do něho nedostaly nečistoty z prostředí.
„Odteď je bereme všude, protože jsem díky nim ještě roztomilejší a lidi se se mnou chtějí fotit.”
Jak vybrat správnou velikost?
Ragiho jsem postavila na papír a jak přední, tak zadní packu jsem mu obkreslila. Ráda bych řekla, že se to podařilo na první pokus, ale můj pes je asi lechtivý nebo nevím. No, každopádně asi napotřetí jsem měla packu obkreslenou. Poté stačí jen změřit šířku packy v největším rozpětí a dle toho vybrat odpovídající velikost botiček. Ragi je australský ovčák a padnou mu botičky velikosti M.
Shrnutí
+ lehoučké
+ jdou dobře utáhnout
+ drží a nepadají
+ voděodolné
- celkem snadno se zašpiní, ale to považuji za takové malé nevýrazné mínus 😊
Foto: Kateřina Černická