Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

V Liberci se zrodili mistři světa v agility!

Datum: 17.10.2017 Novotná Zuzana

Jak jsme již avizovali na Facebooku a Instagramu, před týdnem se v liberecké Home Credit Aréně uskutečnilo mistrovství světa v agility. Česká republika nejen, že měla tu čest tuto obrovskou akci uspořádat, ale samozřejmě se i aktivně zúčastnila s kompletní reprezentací ve všech kategoriích. A Spokojený pes u toho samozřejmě nemohl chybět!

Už v půlce týdne se zimní stadion plnil nejen organizátory, ale i závodníky. Ještě před oficiálním zahájení šampionátu měli totiž všichni účastníci MS možnost zatrénovat si na překážkách a povrchu, na kterém se následující 4 dny závodilo. Zahájení začalo slavnostním ceremoniálem ve čtvrtek 5.10. před 15. hodinou, kde se nám představili reprezentanti ze 42 zemí světa. Po zahájení navazovala hned stavba parkuru a první běhy soutěže družstev kategorie large.

Na čtvrteční běhy bylo radost koukat. Nejeden tým předvedl excelentní výkon a často o pořadí rozhodovaly setiny vteřiny. Ve chvíli, kdy nastupoval první závodník české reprezentace, Radovan Liška a Ory, ve vedení bylo německé družstvo s celkovým časem 100,99 s. U běhů českých týmů bylo v aréně naprosté ticho, avšak doběh byl odměněn bouřlivým aplausem. Jako poslední závodník českého týmu běžela Terka Králová a Say. V té době bylo české družstvo průběžně na druhém místě se samými čistými běhy. I Terce se Say se podařilo krásný čistý běh s rychlým časem, který nás posunul na první místo a to jsme si udrželi až do konce závodu. Tedy český tým ve složení Radovan Liška a Ory, Lucie Glejdurová a Nessie, Tereza Otýpková a Jess a Tereza Králová a Say byl první, kdo na letošním mistrovství světa získal zlatou medaili.

Páteční běh družstev v kategorii large se našim závodníkům už bohužel nevydařil. Na umístěni naše družstvo v součtech nedosáhlo a mistry světa v družstvech kategorie large se stalo družstvo polských závodníků. Českému družstvu se dařilo v kategorii medium ve složení Martina Magnoli Klimešová a Kiki, Eliška Panáčová a Jive, Kateřina Malačková a Jackie a Radka Mokrišová a Easy. Naše reprezentantky skončili v jumpingu první a v agility čtvrté. Ve výsledku jim to vyneslo krásné druhé místo v součtech a tedy titul vicemistra v družstvech kategorie medium.

Mezi jednotlivci to české reprezentaci také zacinkalo, ať už v jednotlivých bězích nebo v součtech. V kategorii medium se vicemistrem světa stala Kateřina Malačková s pyrenejským ovčákem Izzy. Poslední běhy celého mistrovství byly věnované jednotlivcům kategorie large, ve kterých si Tereza Králová s border kolií Say vyběhala v součtech zlato a získala titul mistra světa pro rok 2017.

Nejvíce medailí získala německá reprezentace, která v součtech obdržela tři zlaté medaile. Ihned za nimi je Česká republika, naši reprezentanti v součtech získali jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. Na třetím místě v počtu medailí je Itálie s jednou zlatou a jednou bronzovou medailí. Nejen, že máme velkou základnu závodníků a nadějné reprezentanty, ale týmy z České republiky se v agility světe neztratí!

Z mistrovství světa jsme pro Tlapka TV dělali i videoreportáž a pár rozhovorů se závodníky, pořadateli atd. Mrkněte se, videa vám aspoň trochu přiblíží atmosféru přímo z místa dění.

Fotogalerie

Floating Banner

Brzy bude dobře, nebojte! Ale napřed čtěte...

Potvrzuji, že moje domácí zvíře bylo vyšetřeno veterinářem, který na základě stanovené diagnózy doporučil užívání tohoto produktu.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud moje domácí zvíře dostává toto krmivo, doporučuje se nejméně jednou za 6 měsíců konzultovat užívání s veterinářem.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí, že pokud se stav mého domácího zvířete při užívání tohoto produktu jakýmkoli způsobem zhorší, je třeba vyhledat okamžitou veterinární konzultaci.