Vše pro vaše mazlíčky. Tlapku na to!

Domů

800 888 734 zdarma po-pá 9:00-16:30 Doprava nad 599 Kč ZDARMA Píšeme pro vás Tlapka TV

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Prosím se nebo si vytvořte bezplatnou registraci.

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené produkty:

0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Vybíráme krmivo pro kastrovaného psa

Vybíráme krmivo pro kastrovaného psa

Datum: 11.3.2016 Novotná Zuzana

Mnozí z vás mají doma kastrovaného psa či nad kastrací uvažují a přemýšlí, jak správně takového psa krmit. Často se, nejen na prodejně, setkávám s dotazem na granule pro kastrované psy.

Mnozí z vás mají doma kastrovaného psa či nad kastrací uvažují a přemýšlí, jak správně takového psa krmit. Často se, nejen na prodejně, setkávám s dotazem na granule pro kastrované psy. Vzhledem k tomu, že 99% majitelů pokládajících tento dotaz řeší váhu psa, pak je moje reakce běžně taková, že přivolám svou 14 kg vážící borderku a položím otázku “Přijde vám tlustá?”. Zatím ještě nikomu nepřišla a to je to fenka, která je 3 roky po kastraci a ani jedinkrát nedostala žádné krmivo pro kastrované psy.

“Psi po kastraci mají sklony k tloustnutí.” Je to fakt a nebo jen fáma? Je to informace, která se drží majitelů psů už roky. Ve skutečnosti to ale není o tom, že by kastrovaný pes více tloustl. Je to pouze o tom, že ten pes má větší chuť k jídlu. Ano, to se u kastrovaných psů opravdu stává. Pes hledá, co by kde ukradl, loudí od svých páníčků i cizích lidí. A řekněte si sami, kolik z vás dokáže odolat psím očím? Problém většinou není v tom, že psi z ničeho nic přibírají, ale v tom, že více dostávají. A než abychom si řekli “já odolám a nedám mu kus své svačiny”, tak si řekneme “on je kastrovaný a proto je tlustý”.

Další, poměrně důležitý fakt, je věk psa při kastraci. Pes se vyvíjí individuálně, menší plemena dospívají kolem roku, velká až kolem dvou let věku. Jde o přelomové období, kdy se často z vyhublých štěňátek a mladých nohatých psů stávají pořádní statní psi, kteří začínají sílit a mohutnět. Často už jejich tělo nepotřebuje tolik energie, jako dříve a proto by se mělo přejít na krmivo pro dospělé psy, ev. snížit krmná dávka u tzv. “all life stages” receptur. A zkuste se zamyslet, co se stane, když psa vykastrujete mezi prvním a druhým rokem života.. Pes začne přibírat “po kastraci” a rázem je na světě informace, že důvodem je kastrace, nikoli naprosto běžné dosažení dospělosti.

Ale ať se dostaneme k tomu hlavnímu tématu - jak takové psy vlastně krmit? Je potřeba speciální krmivo pro kastrované psy? Je potřeba krmivo pro psy s nadváhou? Není. Alespoň ne jen proto, že je pes kastrovaný. Základem je kvalitní krmivo. Pokud budu psa krmit nekvalitními granulemi, bude tloustnout i bez kastrace. V první řadě se tedy zaměřte na kvalitu granulí.

Psi jsou ve svém stravování stále šelmou. Nepřemýšlejí nad tím co a kolik toho snědí, jako my lidé. Většina psů nemá problém se přejídat a proto je nutné, aby denní dávku hlídal jejich majitel. Zejména v případě, má-li pes větší chuť k jídlu a tím pádem i větší sklony přibírat. Proto hlídejte krmnou dávku granulí a přizpůsobte ji dalšímu příjmu potravy (pamlsky) a zároveň i výdeji energie (pes v tréninku bude potřebovat větší krmnou dávku, než pejsek, který vám dělá společnost při sledování televize či hlídá zahradu).

Pokud začne pes i na vhodném krmivu přibírat, nespěchejte s přechodem na některou z light receptur. Často stačí pouze ubrat na krmné dávce a přidat na pohybu. Pokud by to ve vašem případě nevedlo k požadovanému efektu, pročtěte si složení krmiva a porovnejte je s jinými nabízenými. Na trhu se dají najít kvalitní krmiva, jejichž základní složkou je maso a mají nižší obsah tuku. Určitě je doporučuji více, zejména při dlouhodobém krmení, než mnohé z krmiv, na jejichž pytli je označení “pro kastrované psy”. Máte pocit, že jste na takové ještě nenarazili? Podívejte se například na receptury krmiva Marp.

Samozřejmě, má-li pes nadváhu, je nutné dostat ho zpět do kondice. A právě k tomu slouží tzv. light receptury. Nejde o krmiva, kterými by měl být pes krmen celý život, ale právě o taková, která mají pomoci redukovat váhu psa. Jakmile pomocí redukční diety dostanete psa na požadovanou váhu, je vhodné se poté vrátit zpět ke “klasickému” krmivu a tentokrát hlídat krmnou dávku více,  než dříve. Ovšem pozor, i u redukčních diet dbejte na to, abyste zvolili kvalitní krmivo!

Více o tom, jak vybrat vhodné krmivo pro vašeho psa se dozvíte na našem blogu v rubrice Jak krmit psa.

Seznam doporučených produktů

Floating Banner
Potřebujete poradit? Blogujeme... Raději videa? Znáte Tlapka TV?

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

Spokojený pes na sociálních sítích

FacebookSledujte nás na Facebooku InstagramJsme i na Instagramu

Rychlý pesNOVINKA

Rychlý pes je naše vlastní rozvážková služba po Praze - DORUČENÍ ZAKÁZKY V DEN OBJEDNÁNÍ.

800 888 734 — volejte zdarmaPondělí až pátek 9:00 — 16:30