Kvalitní krmiva a chovatelské potřeby

Domů

800 888 734Doprava nad 599 Kč ZDARMA

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené produkty:

0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Vybíráme vhodné krmivo Díl první: Jak chceme krmit?

Vybíráme vhodné krmivo  Díl první: Jak chceme krmit?

Datum: 22.1.2014 Pučálka Martin

Pokud si pořídíte domů pejska, musíte kromě dalších důležitých věcí, vyřešit otázku čím ho budete krmit. V dnešní době máte hned několik možností.

1. Barf - krmení syrovým masem, kostmi a zeleninou

Název tohoto krmení je odvozen od jeho zkratky v anglickém jazyce - Bone and raw food - tedy kosti a syrové jídlo. Jako základ se zpravidla používá syrové maso různých druhů , vnitřnosti, kosti a zelenina. Tento způsob vyžaduje základní znalosti principu tohoto způsobu krmení. Je také vhodné přidávání různých doplňků. Výhodou tohoto způsobu je, že vidíte, co pejskovi přesně dáváte. Nevýhodou je cenová náročnost v případě, že chcete použít kvalitní maso a také potřeba určitých znalostí ve výživě. Pro řadu lidí bývá problematická i logistická stránka věci. Mít každý den připravené maso a doplňky není úplně snadné, zvláště v případě, že máte většího pejska nebo když jich máte hned několik. Motivací pro tento typ stravy je především to, že se blíží nejvíce přirozené stravě v přírodě.

2. Vařená strava

Princip vařené stravy je celkem podobný jako v předchozím případě, jen se potraviny předem tepelně zpracují. Důvodem, kvůli kterému lidé volí tento postup je to, že při vaření se zničí parazité a nebezpečné bakterie. Výhody a nevýhody tohoto způsobu jsou totožné s bodem výše.

3. Konzervy

Je to první zástupce komerčně vyráběných krmiv pro psy. Na trhu v dnešní době naleznete spoustu  konzerv, které lze v zásadě rozdělit do dvou skupin - kompletní a doplňkové. Kompletní konzerva obsahuje zpravidla maso s nějakou přílohou, doplněné o minerály a vitamíny. Doplňkovou konzervu můžete doplnit přílohou, čímž získáte v podstatě kompletní stravu. Zároveň ji ale můžete přidat například k suchému krmivu jako doplněk. Konzervám budeme věnovat některý z dalších dílů našeho seriálu.

4. Suchá krmiva

Nejpoužívanější a nejdiskutovanější metoda krmení. Díky množství suchých krmiv je orientace skutečně těžká. Za suchá krmiva byla dříve považována především extrudovaná krmiva. Dnes do této kategorie musíme zařadit i krmiva pečená, lisovaná nebo dokonce polosuchá. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné kvalitativní standardy, je nutné bedlivě hledat všechny informace o krmivu. A protože se každý den setkáváme s řadou dotazů ohledně výběru krmiv, budeme následující díly věnovat hlavně informacím o suchých krmivech.

Mezi majiteli psů je poměrně běžné, že jednotlivé typy krmiv spolu míchají nebo používají střídavě. V případě, že pejsek se střídáním nebo mícháním nemá žádné potíže (myslíme tedy zažívací), nevidím úplně problém v tom kombinovat různé postupy. Na druhou stranu nevidím pro tento postup zvláštní důvod. Myslím, že je daleko vhodnější zvážit, který typ krmiva chci používat a tomu věřit a používat výhradně ten.

V příštím díle si řekneme něco o technologii výroby suchých krmiv. 

Budete-li mít jakýkoliv dotaz ohledně výběru pro labradora, jorkšíra, jezevčíka i voříška, napište nám na krmivo@spokojenypes.cz

Floating Banner
Potřebujete poradit? Blogujeme...

Provozovatel

Spokojeny Pes.cz s.r.o., Hvězdova1073/33, 14000 Praha 4-Nusle

IČ: 28772563, DIČ: CZ28772563 Informační povinnost k EET

E-mail: vas@spokojenypes.cz

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

800 888 734 — volejte zdarmaPondělí až pátek 9:00 — 16:30