Vášnivý musher potřeboval pro své psy to nejlepší. Tehdy bylo běžné krmit smečku syrovým masem. To se však stalo postupem času velmi nepraktické a nákladné vzhledem k potřebnému množství. Rob tedy neváhal a začal vymýšlet receptury, které kompletně pokryjí vysoké nároky na výživu jeho chlupatých společníků. Odborné znalosti získal na Pensylvánské univerzitě studiem oboru Výživa zvířat. V roce 1986, kdy u nás byla výroba krmiv ještě v plenkách, založil rodinnou firmu Annamaet Petfoods.
V čem spočívá výjimečnost Annamaet?
Mnoho značek se chlubí přírodním konzervováním. Víte ale, že výrobce tohoto krmiva z Aljašky to dotáhl na úplně jiný level? Nejenže vyrábí produkty konzervované přírodně, ale také vybírá suroviny použité do receptur s tímto typem konzervace. Ne každý dává tak velký důraz na ingredience.
Používá masové moučky s nízkým obsahem popelovin. Popelovina představuje anorganické složky. Ty jsou pro fungování organismu důležité, avšak nesmí jich být přes míru. Pokud je jejich vysoká hodnota v masovém proteinu, značí to například vysoký obsah kostí. Proto v krmivech Annamaet nenajdete nejtypičtější druhy masa, jelikož kvalitní bílkoviny dodávané do receptury by značně vystřelily cenu do nebes.
Omega 3 a omega 6 zná snad každý chovatel. Většina z nás si představí krásného růžového lososa na talíři nebo olej z něj v lahvičce. Představuje bohatý zdroj esenciálních mastných kyselin. Avšak víte, že ještě větší obsah důležitých kyselin je v řasách? A právě ty jsou přidávány do krmiva Annamaet. Rob šel přímo ke zdroji a vynechal z toho rybu. V dnešní době se k tomuto obrací čím více výrobců. On to dělá přes 30 let.
Proč je na obalu los?
Většina „páníčků“ si pod pěkným obalem granulí představí krásnou misku naplněnou všemi surovinami, které se nacházejí v krmivu. Značka Annamaet se v tomto značně liší. Dominantou obalů je vždy nějaký hafan a los.
Právě los skrývá krásný příběh odvahy jednoho mushera, který postavil bezpečnost své smečky nad tu svoji. Jednou při tréninku změnil obvyklou trasu a do cesty se mu postavila samice losa s mládětem, velmi nebezpečná situace. Nastal strach o psy, aby nebyli podupané. Proto Rob zlákal pozornost na sebe a vydal pokyn pro psy k návratu domů. Jeho plán na záchranu byl vylézt na strom, avšak kvůli hloubce sněhu se mu to nepodařilo a samice ho zdupala do bezvědomí. Po třiceti minutách v bezvědomí a se značnými zlomeninami se Rob probral s velkým štěstím našel své psy jen pár stovek metrů od něj. Ti ho dostali domů a on byl schopný si jen zavolat pomoc. Později, při vymýšlení názvu nové receptury, padlo slovo Manitok1, jako vzpomínka na událost. Proto pokud si ji budete kupovat, vzpomeňte si na neuvěřitelný příběh Roba Downeyho, který se po setkání s losicí podruhé narodil.
Proč Annamaet?
Pojmenování značky jménem matky zakladatele, která se jmenovala Anna Mae. Její bezedná láska ke zvířatům byla inspirací při zvolení názvu společnosti. Přičemž úplně první balení krmiva se prodalo právě v den jejích narozenin.
Slovo na závěr
Značka Annamaet skrývá nádherné skryté příběhy chovatele, který byl nadšeným musherem. Postavil receptury na svém nejlepším přesvědčení, znalostech a schopnostech. A nebál se je vylepšovat v průběhu let. Z čeho se ovšem nikdy neupouští, to je kvalita surovin použitých do receptur. To a jeho nadšení pro danou věc zkrátka dělá z tohoto krmiva výjimečnou záležitost.
1 „manitok“ v aljašském jazyce to znamená „drsný“ (odkazuje to na přezdívku zakladatele značky „pan drsný“)