Kvalitní krmiva a chovatelské potřeby

Domů

800 888 734Doprava nad 499 Kč ZDARMA

Blog obchodu pro chovatele SpokojenýPes.cz

UKECANÝ PES_

Říkáme vám pravdu. Zvlášť o krmivech.

DO OBCHODU

Košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0

Oblíbené produkty:

0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Menu

Protibleší tažení

Protibleší tažení

Datum: 5.12.2014 Fialková Soňa

V posledních týdnech se nás nejčastěji ptáte, jak se zbavit blech a to u psů i koček. Vypadá to, že se jim mrškám dobře daří v tomto teplejším počasí. Ale také i díky tomu, že jen málo majitelů psů a koček používá antiparazitikum správně. Blešek se pak jen tak nezbavíte. Jaké jsou nejčastější chyby u hubení blech běžně dostupnými antiparazitními přípravky? Přečtěte si naše základní pravidla a možná najdete důvod, proč se vám nedaří blech zbavit.

 1. Máte více zvířátek (například psa a kočku) a "odblešujete" jen jednoho z nich. Koukněte se do kožíšku opravdu všem domácím mazlíčkům.

   

 2. Koupete zvíře těsně před použitím antiparazitika nebo těsně po jeho  aplikaci. Většina antiparazitik potřebuje na nástup účinku zhruba týden. Vykoupejte psa či kočku v antiparazitním šamponu dva dny před aplikací pipety  či obojku. Následně již zvíře nekoupejte, počkejte alespoň měsíc. 

   

 3. Voděodolný obojek znamená, že po vykoupání se účinek obnoví, ale opět až po několika dnech. Koupáním účinek obojku tedy nezvyšujete, ale oddalujete.

   

 4. Nezapomeňte na prostředí kde zvíře žije. Použijte sprej na prostředí Biokill, ošetřete pelíšky, koberce, boudy... Pozor, spreje Biokill nejsou určeny na zvířata, ale jen na prostředí, kde žijí. Zároveň pozor, Biokill je toxický pro kočky!

   

 5. Vždy čtěte příbalový leták! Informace v tomto článku jsou pouze obecné a nemusí platit pro vámi zakoupené antiparazitikum. Některá antiparazitika pro psy jsou vysoce toxická pro kočky! Upozornění najdete v příbalovém letáku.

   

 6. Nekombinujte více antiparazitik najednou, tedy klasicky nedávejte pejskovi pipetu a obojek zároveň. Nekombinujte ani antiparatitní sprej s obojkem (či pipetou). Hrozí předávkování.

   

 7. Nestříhejte dlouhý obojek na dva malé s cílem, že ušetříte. Hrozí předávkování. Obojky pro velké psy mají zcela jiný poměr účinné látky na 1 cm obojku.

   

Máte jakýkoliv dotaz? Napište mi na sona@spokojenypes.cz!

Seznam doporučených produktů

Floating Banner
Potřebujete poradit? Blogujeme...

Provozovatel

Spokojeny Pes.cz s.r.o., Hvězdova1073/33, 14000 Praha 4-Nusle

IČ: 28772563, DIČ: CZ28772563 Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze voddílu C, vložka 207978.

E-mail: vas@spokojenypes.cz

Odběr novinekChcete pravidelné novinky mailem?

E-mailový zpravodaj posíláme zdarma.
Pokyny pro zrušení zasílání naleznete v každém číslu zpravodaje.

800 888 734 — volejte zdarmaPondělí až pátek 9:00 — 16:30