Co vás čeká? Chcete vědět, jak vypadá cestovatelský deník z pohledu psa? Stačí sledovat náš blog, Instagram a samozřejmě i Facebook. Baddy pro vás bude mít vždy čerstvé cestovatelské pamlsky. Jeho velká cesta právě začíná... držte mu palce!
Ahoj, jsem Baddy, kříženec labradora a můžu o sobě říct, že jsem pes štěstěny. Před čtyřmi lety jsem totiž unikl smrti jen o vlásek. Jedna hodná slečna mě zachránila ze spárů zlých lidí, kteří mě chtěli sežrat. Diky Deniso!
Byl jsem sice v už bezpečí, ale pořád jsem nemohl najít ten pravý domov. Můj první páníček mě po roce vrátil, protože jsem prý dělal nepořádek. Chápete to? Já takový čistotný a pořádkumilovný pes. No dobře, občas si krknu nebo prdnu, ale kdo z vás to nedělá?
Málem se mým domovem stalo to místo, na kterém končí všichni pejsci, které nikdo nechce – útulek. Víte, mě by ani tolik nevadilo, kdybych šel do útulku. Měl bych každý den co jíst a každou noc kde složit hlavu. Možná bych našel i nové kamarády, i když po pravdě já se moc kamarádit s ostatníma pejskama nechci. Zato lidi, ty já mám moc rád! Proto mým největším snem bylo najít páníčky, kteří by mě měli rádi a vzali by si mě k sobě domů. Představoval jsem si, jak chodíme společně na procházky, jak mě drbou za ouškem a chválí mě, když se mi povede dát pac, ale hlavně moje psí duše toužila po lásce.
Nikdy by mě nanapadlo, že všechny moje sny se stanou jednoho dne skutečností. Našel jsem páníčky, u kterých je mi dobře. Občas mě pustí i do jejich pelíšku a hlavně mě berou na super výlety. Jel jsem s nimi na lyžovačku do Jizerek, na Moravě ve sklípku jsme koštovali vínečko, byl jsem na vandru po šumavských hradech, koledoval jsem na velikončních trzích v Lipsku a stihl jsem i počůrat Braniborskou bránu v Berlíně.
Naposledy mě páníčkové vzali na výlet do Rakouska. Prošel jsem s nimi Salzburg, kde jsme skočili na pár kousků do místní hospody a druhý den jsme vyrazili do Hallsttatu. Solné doly mě moc nebraly, ale výšlap na kopec jsem si užil a co vám budu povídat, ten výhled stál za to. Jsem moc rád, že mě berou všude s sebou a ze mě se tak pomalu stává pes cestovatel.
Poslední dobou mi ale u nás doma něco nehrálo. Věděl jsem, že se zase někam chystáme na výlet, ale přípravy trvaly nějak moc dlouho a těch věcí bylo taky nějak moc! Co se děje? Použil jsem psí překladač a zjistil jsem, že mě páníčkové berou sebou na parádní výlet.
Jedná se přibližně o tříměsíční road trip kolem Evropy. Prý mě vezmou do 17 různých zemí. Budem šlapat po horách, kempovat v divočině, procházet se po pláži nebo dělat táboráky. Navštívíme spoustu historických měst a národních parků od Portugalska až po Norsko. Možná si chytneme i nějakou tu rybku, to by bylo teprve žrádlo.
Mám velikou radost, protože budu trávit se svými páníčky celé tři měsíce každou chvilku a nebude mi smutno, jako když ráno odchází do práce. Abyste o nic nepřišli, budu se s vámi pravidelně dělit o své zážitky psa, který cestuje kolem Evropy. Moc se teším, až vám budu vyprávět všechny dobrodružství, která jsme společně zažili.
Pac a pusu váš Baddy